Wolna Palestyna

11/12/2017

Trump sprzedał Jerozolimę za 20 mln dolarów

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 12:07

Prezydent Truman też przyjął walizkę pieniędzy od syjonistów za uznanie państwa Izrael.

Turecki dziennik Yeni Safak w swoim artykule donosi, że Trump za dotację wyborczą w wysokości 20 mln $ zobowiązał się uznać Jerozolimę jako stolicę reżimu izraelskiego. Dziennik precyzuje, że wspomniana dotacja została poczyniona przez Sheldona Adelsona, amerykańskiego miliardera, ultra-syjonistę, właściciela sieci kasyn gry w USA i Meksyku w zamian za przeniesienie ambasady USA z Tel Aviv do Jerozolimy.

Dziennik podaje, że w marcu 2016 Trump obiecał przedstawicielom AIPAC, najpotężniejszego lobby izraelskiego w USA, taką decyzję i za tę obietnicę otrzymał 20 mln $. Nie oglądając się na poważne konsekwencje takiego ruchu, Trump spełnił swoją „obietnicę” wyborczą. Gwarantem dotrzymania słowa był jego zięć Jared Kushner, ten, dla którego córka Ivanka przeszła na judaizm. Kushner, ultra syjonista i bliski przyjaciel premiera Netanyahu oraz saudyjskiego następcy tronu Mohameeda bin Salmana, jest obecnie najbliższym doradcą Trumpa w sprawach Bliskiego Wschodu.

Jak podaje turecki dziennik, Adelson i inni amerykańscy syjoniści z niecierpliwością oczekiwali wywiązania się Trumpa z danej obietnicy, co nastąpiło kila dni temu. W tym kontekście także amerykański The New York Times łączył decyzję Trumpa z różnymi izraelskimi lobby i przypomniał, że zaledwie 10 dni przed zaprzysiężeniem na urząd prezydenta USA Trump przyjął Adelsona na prywatnym spotkaniu, po którym ten oznajmił prezesowi Amerykańskiej Organizacji Syjonistycznej (ZOA), Mortonowi Kleinowi, że ambasada USA zostanie przeniesiona do Jerozolimy.

Nie byłby to wcale żaden precedens, według wielu historyków i polityków swego czasu prezydent Truman też przyjął walizkę pieniędzy od syjonistów za uznanie państwa Izrael.

http://spiritolibero.neon24.pl/post/141366,trump-sprzedal-jerozolime-za-20-mln

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: