Wolna Palestyna

12/06/2017

Izraelski snajper postrzelił śmiertelnie palestyńskiego demonstranta

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 18:53

 

12 maja 2017 r., podczas cotygodniowej demonstracji w wiosce Nabi Saleh, izraelski snajper postrzelił śmiertelnie 22-letniego Sabaę ‘Obeida. Młody mężczyzna – który rzucał kamieniami z odległości 80 metrów i nie stanowił realnego zagrożenia – został postrzelony w momencie, kiedy się oddalał.

Został on postrzelony ostrą amunicją (kula kalibru 0.22 cala) zastrzeżoną przez przepisy dla przypadków zagrożenia życia. W praktyce żołnierze działają według innych instrukcji, używając śmiertelnych środków w różnorakich okolicznościach, a wyższe władze wojskowe nie zrobiły niczego, by zapobiec zabijaniu bądź ranieniu większej ilości Palestyńczyków. / B’Tselem

________

B’TSELEM – Izraelskie Centrum Informacyjne na rzecz Praw Człowieka na Terytoriach Okupowanych założone przez grupę prominentnych akademików, adwokatów, dziennikarzy i członków Knesetu. Stawia sobie za cel dokumentowanie i edukowanie izraelskiego społeczeństwa i decydentów odnośnie pogwałceń praw człowieka na Terytoriach Okupowanych, zwalczanie zjawiska negacji powszechnej wśród izraelskiego społeczeństwa i pomoc w stworzeniu w Izraelu kultury respektującej prawa człowieka.

http://www.btselem.org/about_btselem

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: