Wolna Palestyna

27/01/2015

Syjonistyczna ceremonia w Oświęcimiu obrazą dla poległych

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 21:47

27 stycznia 2014 r. odbyła się w Berlinie konferencja prasowa antysyjonistycznych rabinów, która była odpowiedzią na udział izraelskich polityków w zeszłorocznym Międzynarodowym Dniu Pamięci Ofiar Holokaustu w Oświęcimiu.
zeon caisse memorielle
Ortodoksyjni rabini, członkowie organizacji Neturei Karta, zorganizowali w dniu 27 stycznia konferencję prasową, która była odpowiedzią na udział 69 członków izraelskiego parlamentu w uroczystościach Międzynarodowego Dnia pamięci Ofiar Holokaustu w Oświęcimiu.

Członkami Neturei Karty są ortodoksyjni Żydzi, którzy przeżyli holokaust, oraz ich potomkowie.

W swym oświadczeniu wygłoszonym podczas konferencji prasowej w Berlinie rabini poinformowali:

„… odrażające jest, że państwo Izrael, którego założyciele odmówili ratowania Żydów podczas Holokaustu, bierze udział w uroczystości upamiętniającej Zagładę”.

Mosze Dov Beck, lat 79, który ukrywał się w podziemiu w Budapeszcie w czasie zagłady, powiedział:

„Jest powszechnie wiadome, że polityka syjonistyczna prowadzona podczas Holokaustu polegała na tym, że tylko kosztem krwi żydowskiej przelanej na masową skalę, pozwoli im ona osiągnąć założone wcześniej cele, gdy już się zakończy wojna, co miało wynikać z poczucia winy i sympatii zwycięzców. Oni sprowokowali antysemityzm i sabotowali wszelkie wysiłki na rzecz ratunku, co było wliczone w ich cele polityczne”.

„Jeśli zaś chodzi o współczesne oblicze antysemityzmu, Izraelczycy uważają, że jest on dwulicowy, ponieważ istnienie państwa izraelskiego i jego okrucieństwo jest w dużej mierze jego bezpośrednią przyczyną. I jasnym jest, że oczywiście czerpią oni z tego tytułu korzyści – bo im więcej jest na świecie antysemityzmu, tym więcej Żydów emigruje do kraju  (Izraela – AdNovum) – powiedział podczas konferencji rabin Dovid Feldman.

„Syjoniści mają cel polegający na tym, aby cały świat sądził, że to oni reprezentują całe światowe żydostwo i judaizm – co jest nieprawdą” – powiedział rabin Yisroel Dovid Weiss.

„Oni wszyscy, którzy zarzucają antysemityzm krytykującym ich i ich podłe działania, są oszczercami. Oczywiście, że są tacy, którzy nienawidzą Żydów, ponieważ uważają syjonizm i judaizm za jedno i to samo. Tak więc to syjoniści są winni poczucia zagrożenia Żydów, następnie wykorzystując je jako pretekst do tego, aby głosić, że są obrońcami narodu żydowskiego” – uzupełnił swoją wypowiedź rabin Yisroel Dovid Weiss.

„Tora naucza, że Żydzi są na wygnaniu zarządzeniem Devine. Żydzi byli zobowiązani do przestrzegania zasad obowiązujących wśród narodów, pomiędzy którymi przebywali. Tora zabrania, by Żydzi mieli własne państwo. Żydzi przyjęli od Wszechmogącego zobowiązanie, aby cierpliwie czekać na Jego odkupienie, bez żadnych… interwencji ze strony człowieka, co jest rzeczą oczywistą, bo Żydzi mają zakaz kradzieży ziemi, zabijania i wyrzucania z niej kogokolwiek, dlatego właśnie doświadczyliśmy Holokaustu, aby nauczyć się tolerancji i szacunku dla innych, a nie wykorzystywać nasze cierpienia jako pretekst do gnębienia innych…

palestinian holocaust

Ta syjonistyczna ceremonia (w Oświęcimiu podczas uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holokaustu – AdNovum) jest dla mnie brutalną obrazą pamięci tych, którzy zginęli w Holokauście”  tak dokończył swoją wypowiedź rabin Yisroel Dovid Weiss.

Po zakończonej konferencji prasowej rabini z Neturei Karty zostali zaproszeni przez szefa departamentu w biurze kanclerza Niemiec, gdzie wyjaśnili swoje stanowisko, które polega na tym, że syjoniści nie reprezentują judaizmu.

Przedstawiciel Angeli Merkel został również poinformowany przez rabinów o tym, że około 10% Żydów jest antysyjonistami.

AdNovum
https://adnovumteam.wordpress.com/

(obecnie blog AdNovum szczególnie godny polecenia ze względu na codzienne sprawozdania z sytuacji na Ukrainie – WP)

TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: