Wolna Palestyna

30/08/2014

George Galloway pobity przez proizraelskiego żyda

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 14:27

Brytyjski parlamentarzysta George Galloway został zabrany w piątek do szpitala po zaatakowaniu go w zachodnim Londynie przez mężczyznę o proizraelskich poglądach.

George Galloway w drodze do szpitala

George Galloway w drodze do szpitala

Parlamentarzysta pozował do zdjęcia ze swoimi fanami na Golborne Road w dzielnicy Notting Hill, kiedy miała miejsce napaść.

Rzecznik G. Galloway’a powiedział, że atak zdaje się być „powiązany z jego komentarzami na temat Izraela”, gdyż napastnik wykrzykiwał uwagi o holokauście (sic! to już chyba żydowska choroba psychiczna; czekamy, kiedy amerykańscy nałukowcy ją wyodrębnią i opracują leki, a może nawet i szczepionki 😉 – WP ) Dodał, że brytyjski członek parlamentu poniósł w wyniku napaści obrażenia w postaci siniaków i jest „w dość złym stanie”.

„George pozował do zdjęć z ludźmi, a ten mężczyzna go zaatakował, naskoczył na niego i zaczął okładać pięściami”, powiedział rzecznik.

Propalestyński działacz został zabrany do szpitala St. Mary w Paddington z ciężkimi stłuczeniami głowy i twarzy oraz podejrzeniem złamania szczęki i żebra.

Rzecznik policji metropolitalnej powiedział, że „Policja została wezwana około godziny 19:40 na Golborne Road, W10, kiedy napadnięto mężczyznę na ulicy. Przybyli funkcjonariusze. 39-letni podejrzany został wkrótce odnaleziony i zatrzymany”.

„Został aresztowany na podstawie podejrzenia o „faktyczne uszkodzenie ciała” (actual bodily harm – ABH) i zabrany na posterunek policji w południowym Londynie, gdzie obecnie przebywa.

George Galloway po nocy spędzonej w szpitalu opuścił go dziś rano (30.08).

Wcześniej tego miesiąca Galloway był poddany policyjnemu śledztwu za sprawą antyizraelskich komentarzy i ogłoszenia swojego obszaru – Bradford – „strefą wolną od Izraela”. Przemawiając na spotkaniu aktywistów Respect Party w Leeds 2 sierpnia Galloway potępił Izrael za masakrę na Palestyńczykach w Strefie Gazy i wezwał członków partii do wprowadzenia bojkotu izraelskich towarów, usług, akademików i turystów.

Parlamentarzysta został również zaatakowany i raniony podczas prowadzenia kampanii w autobusie z odkrytym dachem w Londynie w 2008 r.

presstv.ir, theguardian.com

British MP George Galloway hospitalized after attack by pro-Israeli man in London

George Galloway Attacked in the Street over Israel Remarks

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: