Wolna Palestyna

07/08/2014

Co najmniej 10 Palestyńczyków zginęło w izraelskim ostrzale szkoły ONZ w Rafah na południu Strefy Gazy

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 00:31

03.08.214

W niedzielę pocisk rakietowy wystrzelony przez izraelski samolot uderzył w palestyńską szkołę w Rafah, zabijając co najmniej 10 osób. To już kolejny przypadek ostrzelania przez armię izraelską szkoły ONZ, gdzie chronią się uchodźcy z innych zbombardowanych rejonów Gazy.

Palestyńczycy niosą rannych w izraelskim ostrzale szkoły ONZ w Rafah

Palestyńczycy niosą rannych w izraelskim ostrzale szkoły ONZ w Rafah

ONZ zaprotestowała przeciwko atakowaniu szkół pełnych cywilów. Domaga się przeprowadzenia niezależnych śledztw.

Do ataku doszło w niedzielę przed południem. Według ONZ w szkole mieszkało około 3 tysięcy uchodźców z innych rejonów Gazy, którzy uciekli z domów w obawie przed bombami. Ostrzał zabił co najmniej 10 osób i ranił kolejnych 30.

To już ósmy przypadek ostrzelania prowadzonej przez ONZ szkoły w Gazie i trzeci, gdy bomby spadają na placówki pełne ludzi. Kilka dni temu izraelskie pociski spadły na szkołę w Dżabaliji i zabiły 16 osób. – Izrael daje nam teraz jasną wiadomość – żadne miejsce nie jest bezpieczne, nawet szkoła – mówił wysłannikowi Polskiego Radia Ahmed, pracownik jednej ze szkół ONZ w Gazie.

Palestyńczyk niesie ranne dziecko w izraelskim ostrzale szkoły ONZ w Rafah

Palestyńczyk niesie dziecko ranione w izraelskim ostrzale szkoły ONZ w Rafah

Atak w prowadzonej przez ONZ szkole w Strefie Gazy to „obraza moralności i akt zbrodni” – oświadczył sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Ban Ki Mun. W swym komunikacie podkreślił, że działanie izraelskich sił zbrojnych stanowiło „brutalne złamanie prawa międzynarodowego”. „To szaleństwo musi się zakończyć” – dodał.

IAR

Reklamy

1 komentarz

  1. […] tego ranka sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon potępił izraelski atak powietrzny na szkołę [w Rafah] jako „moralną hańbę i zbrodniczy czyn”. Pomimo gwałtownych oszczerstw pod moim adresem ze […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Australijska gazeta kaja się przed żydami za niepoprawny politycznie rysunek | Wolna Palestyna — 07/08/2014 @ 01:12


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: