Wolna Palestyna

25/07/2014

Połowa ludności w Gazie pozbawiona dostępu do wody

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 18:01

20.07.2014

W Strefie Gazy brakuje wody pitnej. Izraelskie bombardowania sprawiły, że poważnie uszkodzona została infrastruktura dostarczająca wodę. ONZ alarmuje, że Gazie grozi kryzys humanitarny. Zniszczenia spowodowane izraelskimi bombardowaniami pozostawiły 900 tysięcy ludzi, a więc połowę populacji, bez dostępu do bieżącej wody. Niektórzy z nich nie mają wody już od ponad tygodnia.

Ekipy techniczne nie są w stanie naprawić zniszczonych rur, dopóki trwają bombardowania. Widok cystern z wodą i ludzi tłoczących się przy nich stał się już codziennością.

Organizacje pozarządowe alarmują, że sytuacja jest katastrofalna. Spora część ważnej dla życia infrastruktury wodnej została zniszczona. Na przykład studnie i rury kanalizacyjne. W czasie bombardowań cysterny z wodą nie są w stanie jeździć po mieście i dostarczać ludziom pitnej wody. Tysiące ludzi ryzykują więc życiem i na piechotę chodzą do najbliższych ujęć po wodę – powiedział wysłannikowi Polskiego Radia Arwa Mhanna z pracującej w Gazie organizacji Oxfam.

Horror toll ... a wounded child is taken in to Gaza City's al-Shifa hospital following an Israeli military strike near his family homRanne dziecko zabierane do szpitala al-Shifa w mieście Gaza po izraelskim ataku w pobliżu jego rodzinnego domu

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: