Wolna Palestyna

21/07/2014

Izrael bombarduje domy, szpital w Gazie, liczba zabitych wzrasta do 573 osób

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 20:16

Według wiadomości z ostatniej chwili co najmniej pięć osób zostało dziś zabitych, a co najmniej 70 rannych w ostrzale czołgowym szpitala al-Aqsa w Deir Al Balah w centralnej części Strefy Gazy. Ostrzał dosięgnął 3 piętro szpitala, będące miejscem oddziału intensywnej terapii i sal operacyjnych. To co najmniej trzeci izraelski atak na szpitale w Gazie od początku inwazji lądowej w czwartek. Zdając relację ze spustoszonego szpitala al-Shifa w Gazie, norweski lekarz Mads Gilbert oskarża Izrael o bezpośrednie atakowanie infrastruktury medycznej. Gilbert pomagał opatrywać wiele ofiar izraelskiego ataku na dzielnicę Shejaiya, gdzie zabito 74 osoby.

Breaking: In Latest Attack on Gaza Medical Site, IDF Shells al-Aqsa Hospital; 5 Dead, Dozens Hurt

Według doniesień Al Jazeery Izrael wezwał do ewakuacji szpitala al-Aqsa, więc najprawdopodobniej planowane są kolejne ostrzały.

Izraelska ofensywa nie słabnie, z co najmniej 56 Gazańczykami zabitymi w seriach nalotów i ostrzałów w poniedziałek (z czego około 1/3 to dzieci), pomimo żądań „natychmiastowego zawieszenia broni” ze strony USA i ONZ.

W niedzielę zabito co najmniej 74 osoby w środkowej Strefie Gazy podczas izraelskiej ofensywy, która zniszczyła dużą część okręgu Shujayea i pozostawiła zwęglone ciała na ulicach.

Medycy wyciągnęli kolejne 68 ciał z gruzów rano w poniedziałek, powiedział Ashraf al-Qudra, rzecznik służb ratunkowych w Gazie. Są to zabici podczas niedzielnych ataków.

Liczba zabitych w izraelskiej 2-tygodniowej ofensywie na oblężoną Strefę Gazy urosła już do 573 osób, rannych zostało ponad 3,350 Gazańczyków.

Agencja ONZ ds. palestyńskich uchodźców UNRWA otworzyła 61 ze swoich szkół w Gazie, by dać schronienie ponad 81 tysiącom Palestyńczyków, którzy uciekli ze swoich domów.

Reklamy

1 komentarz

  1. […] Od Redakcji Xportal: Publikujemy tłumaczenie listu otwartego autorstwa norweskiego profesora medycyny, pracującego jako lekarz-wolontariusz w jednym z wielu szpitali w Strefie Gazy – takim samym, jak szpital Al-Aksa ostrzelany 21 lipca przez izraelskie czołgi.  […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Dr Mads Gilbert: List z Gazy | Wolna Palestyna — 25/07/2014 @ 16:20


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: