Wolna Palestyna

13/07/2014

Teatr Sderot: Izraelscy zwyrodnialcy świętują mordowanie Palestyńczyków

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 19:11

Izraelczycy przynoszą krzesła na wzgórze w Sderot, by oglądać na żywo naloty na Strefę Gazy. Klaszczą, gdy słyszą wybuchy.

issrahell

Zdjęcie Izraelczyków ze Sderot, którzy zgromadzili się na wzgórzu, by oglądać i celebrować bombardowania Gazy, rozprzestrzeniło się na Twitterze. Allan Sørensen, korespondent duńskiej gazety Kristeligt Dagblad z Bliskiego Wschodu powiedział, że zrobił je w środę w Sderot, mieście położonym ok. 2 kilometrów od Strefy Gazy. Zdjęcie opublikowane przez duńskiego dziennikarza na Twitterze wywołało oburzenie w internecie.

Następnie w piątek duńska gazeta zamieściła o tym artykuł, który opisywał szczegółowo, jak ponad 50 osób zgromadziło się na „imprezkę”.

„Wzgórze zamieniło się w coś najbardziej przypominającego pierwszy rząd rzeczywistego wojennego teatru. Oferuje bezpośredni widok na gęsto zaludnioną Strefę Gazy”, napisał korespondent gazety Kristeligt Dagblad z Bliskiego Wschodu Nikolaj Krak.

Artykuł mówi o tym, że większość z 25 tys. mieszkańców Sderot ukryło się w domach w obawie przed kolejnymi rakietami z Gazy, inni natomiast przynieśli krzesła i sofy, by oglądać izraelskie nocne naloty podczas jedzenia popcornu, palenia fajki wodnej i pogaduszek.

pal child Brawo Izrael!


A oto krótka historia Sderot:

Ludność zamieszkująca Sderot w początkach 1948 roku nie była Izraelczykami, a Palestyńczykami. Ich osada nazywała się Huj. Nie byli oni również wrogami Izraela. Dwa lata wcześniej ci sami Palestyńczycy ukryli żydowskich bojowników Hagany przed brytyjską armią. Lecz gdy izraelska armia przybyła do Huj 31 maja 1948 r., wygnała wszystkich palestyńskich mieszkańców do Strefy Gazy. Stali się oni uchodźcami. Pierwszy premier Izrahella David Ben Gurion nazwał to „niesprawiedliwym i nieuzasadnionym czynem”. Jaka szkoda. Palestyńczykom z Huj nigdy nie pozwolono na powrót.

Dziś, sporo ponad 6 tys. potomków Palestyńczyków z Huj – teraz Sderot – mieszka w nędzy w Gazie, pośród „terrorystów”, których Izrael chce zniszczyć, i którzy wystrzeliwują rakiety na miasto, które niegdyś było Huj. Ciekawa historia.

Na podst.: Russia Today, The Independent

_____________

Najwyraźniej temat zrobił się modny, bo w New York Times pojawiły się kolejne fotki z żydowskich „bombowych” imprezek w Sderot:

sderotIzraelczycy zgromadzeni na wzgórzu Sderot w poniedziałek 14 lipca oglądają bombardowania Gazy
[Andrew Burton/Getty Images]

sderot 2Izraelczycy oglądają bombardowanie Gazy w sobotnią noc na kanapie
przytarganej na wzgórze z widokiem na palestyńskie terytorium
[Menahem Kahana/Agence France-Presse — Getty Images]

sderot 3Teatr Sderot – przedstawienie środowe [Lior Mizrahi/Getty Images]

 

W izraelskiej kulturze śmierci to jednak nic nadzwyczajnego, podczas inwazji Izraela na Strefę Gazy na przełomie 2008/2009 roku niemiecka stacja ARD zrealizowała materiał pokazujący Izraelczyków podziwiających bombardowania Palestyńczyków na niedzielnym pikniku. Obejrzyj piknik po żydowsku:

 

1 komentarz

  1. […] naczelny Sydney Morning Herald oświadczył, że inspiracją dla rysunku były autentyczne zdjęcia Izraelczyków oglądających z krzeseł i kanap bombardowania Gazy na wzgórzu …. Publicysta Mike Carlton zamieścił w poniedziałek na tweeterze przykładowe […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Australijska gazeta kaja się przed żydami za niepoprawny politycznie rysunek | Wolna Palestyna — 06/08/2014 @ 15:04


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: