Wolna Palestyna

09/07/2014

Śmiertelne żniwo izraelskich nalotów na Strefę Gazy wzrasta do 35 osób

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 17:12

Israeli airstrike on GazaLiczba Palestyńczyków zabitych w trwającym izraelskim ataku z powietrza na oblężoną Strefę Gazy wzrosła do co najmniej 35 osób.

Najnowsze raporty mówią o co najmniej 7 Palestyńczykach zabitych w ostatnich atakach w środę, w większości kobietach i dzieciach, podnosząc liczbę śmiertelnych ofiar do 35 od wtorku.

Miejscowa ludność i naoczni świadkowie mówią o obraniu za cel kilku budynków mieszkalnych.

Blisko 300 osób zostało rannych w nalotach na to podupadłe terytorium.

Ma to miejsce w czasie, kiedy Tel Awiw podejmuje kroki zmierzające do lądowej agresji na nadmorską enklawę.

Minister zdrowia na okupowanych terytoriach palestyńskich ogłosił stan podwyższonej gotowości we wszystkich placówkach medycznych.

Rzecznik ruchu oporu Hamas opisał izraelskie ataki jako masakrę dzieci i wielką zbrodnię wojenną.

W następstwie izraelskiego wojskowego ataku na obszary mieszkalne i cele cywilne w południowym mieście Khan Yunis oficjele Hamasu oświadczyli, że teraz wszyscy Izraelczycy stanowią uprawnione cele.

Palestyńskie grupy oporu w oblężonej Strefie Gazy odpowiedziały na izraelską agresję obierając za cel miasta położone głęboko wewnątrz okupowanych terytoriów palestyńskich [Izraela]. Izraelska armia doniosła, że we wtorek z Gazy zostało wystrzelonych 130 rakiet, z czego 70 uderzyło w różne miejsca.

Izrael kontynuuje zabijanie Palestyńczyków w oblężonej Strefie Gazy przy poparciu USA, które twierdzi, że Tel Awiw ma wszelkie prawa do jej atakowania.

Prezydent palestyńskiego rządu jedności Mahmoud Abbas zażądał w czasie trwania izraelskich nalotów natychmiastowego zakończenia izraelskiej ofensywy przeciwko Gazie.

Gaza pozostaje pod izraelską blokadą od 2007 r., co doprowadziło do obniżenia poziomu życia jej mieszkańców, bezprecedensowego bezrobocia i dotkliwego ubóstwa.

presstv.ir

Live from Gaza – Israel attacks Palestinian civilians – 8 July 2014:

Live from Gaza – Israel commits massacres in Gaza – 9 July 2014:

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: