Wolna Palestyna

08/07/2014

Bloody aftermath of Israeli airstrikes, Khan Younis, Gaza

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 17:23

IDF launched an offensive against the Hamas-ruled Gaza Strip, striking nearly 100 sites in Gaza and mobilising troops for a possible ground invasion aimed at stopping a heavy barrage of rocket attacks against Israel – Read more: http://on.rt.com/r50st4

Palestyna – zmasowany izraelski atak

Syjonistyczne lotnictwo przeprowadziło w nocy z poniedziałku na wtorek dziesiątki ataków na cele w Strefie Gazy, m.in. cywilne budynki określone jako „domy bojowników Hamasu”. Według rzecznika armii tworu syjonistycznego, to początek operacji wojskowej przeciwko palestyńskiemu ruchowi oporu. Wcześniej Brygada Al-Qassam przeprowadziła zmasowany ostrzał rakietowy terytorium tworu syjonistycznego w odpowiedzi na trwające ataki na Strefę Gazy. Odłamki pocisków – prawdopodobnie izraelskich antyrakiet – spadły na niemiecki statek wycieczkowy.

Syjonistyczne lotnictwo zaatakowało i zniszczyło m.in. trzy cywilne budynki mieszkalne w południowej części Strefy Gazy.

Przedstawiciel zbrojnego skrzydła Hamasu ostrzegł Izrael przed kolejnymi nalotami na domy bojowników. „Zareagujemy na nie niespodziewaną eskalacją naszych ataków. Nasze rakiety są naturalną odpowiedzią na wasze zbrodnie.”

Służby medyczne w Strefie Gazy poinformowały, że w atakach izraelskiego lotnictwa przeprowadzonych w nocy z poniedziałku na wtorek rannych zostało co najmniej 17 Palestyńczyków.

Siły okupanta od tygodni przeprowadzają naloty w Strefie Gazy i brutalnie pacyfikują Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu. Ostatnio starcia miały miejsce w Jerozolimie, po tym jak syjonistyczni osadnicy spalili żywcem 16-letniego Palestyńczyka.

Na podst. Al-Manar, Onet
xportal.pl

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: