Wolna Palestyna

06/07/2014

Czy porwanie trzech żydowskich kolonistów było izraelską operacją fałszywej flagi?

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 13:27

Karin Brothers

Global Research, 04 lipca 2014

Dowody, które ujrzały światło dzienne, kiedy Izrael cofnął swój nakaz milczenia w sprawie porwania i zamordowania trzech żydowskich izraelskich studentów 12 czerwca sugeruje, że mogła to być operacja izraelskiego rządu, która została celowo wykorzystana do ukarania Hamasu i spowodowania rozłamu w palestyńskim rządzie jedności.

Izraelski premier Benjamin Netanyahu od razu oskarżył Hamas o porwanie – bez jakichkolwiek dowodów – i przystąpił do „przeprowadzania poszukiwań” na całym Zachodnim Brzegu do czasu, kiedy zgodnie z doniesieniami 30 czerwca odnaleziono ciała.

“Poszukiwania” pociągnęły za sobą aresztowania i pobicia około 600 osób należących do Hamasu (włączając prawodawców) i zdemolowanie około 2100 domów; izraelskie siły zabiły co najmniej 7 Palestyńczyków. Izrael wzmógł również swoje codzienne bombardowania Strefy Gazy, która pozostaje pod izraelską blokadą od września 2006 r. Rząd Gazy zaapelował do ONZ o pomoc, odpowiedzią było potępienie porwań zamiast zmasowanej przemocy wobec palestyńskiej ludności, a następnie wezwanie do zachowania umiaru przez „wszystkie strony”.

1 lipca Izrael cofnął nakaz utajnienia informacji dotyczących porwania, co spowodowało ujawnienie szokujących faktów:

  • Izraelski rząd poinformował prasę ok. 15 czerwca, że był świadomy tego, iż studenci zostali zabici (1), lecz objął nakazem milczenia tę informację: rząd musiał zatem wiedzieć, gdzie były ciała. Brutalne „poszukiwania” były jedynie przykrywką dla ukarania członków Hamasu, który jest demokratycznie wybraną palestyńską partią na terytoriach okupowanych. Izraelskie media współuczestniczyły w dezinformacji dla zachowania pretekstu do nadużyć.

  • Izraelskie siły bezpieczeństwa (IDF) zostały wezwane dopiero po 8-9 godzinach po pierwszym telefonie donoszącym o porwaniu. Jeden ze studentów wykonał telefon na izraelską linię alarmową 10 minut po tym, jak zaakceptowali propozycję podwiezienia do domu, z wiadomością, że został porwany. Po tym oświadczeniu nastąpiło coś, co brzmiało jak kilka wystrzałów, jęki i cisza; telefon trwał 49 sekund. Policja zignorowała telefon. Ojciec nastolatka zadzwonił na policję 5 godzin później, o 3:30, składając zawiadomienie o zaginięciu syna. „Kilka godzin” później, po wymianie 54 rozmów telefonicznych, IDF i Shin Bet wreszcie się zaangażowały. (2)
  • Pomimo posiadania tych wszystkich dowodów na porwania i mordy, rząd Izraela nie dostarczył żadnych dowodów wskazujących odpowiedzialnych za czyny. Osoby bezpośrednio powiązane z telefonami i odnalezieniem ciał pozostały niezidentyfikowane.

Premier Netanyahu wykorzystał to zdarzenie dla uzyskania dużych politycznych korzyści:

– stworzenia podziałów wewnątrz nowego „rządu jedności” Fatahu i Hamasu,

– fizycznego ukarania członków Hamasu i sprawy palestyńskiego ruchu oporu,

– przepchnięcia przez Kneset ustawy blokującej powrót Wschodniej Jerozolimy do Palestyńczyków (1),

– prób wywołania trzeciej intifady, by uzasadnić dalsze ataki na Palestyńczyków (1),

– oraz wzbudzenia takiej nienawiści do Palestyńczyków, że przebywanie na izraelskich ulicach stało się dla nich niebezpieczne.

Izraelski rząd kontynuuje nękanie i ataki na Palestyńczyków do czasu, kiedy rzekomo nie odnajdzie ich zabójców. Dwóch młodych mężczyzn z Hebronu uznanych za oskarżonych zaginęło 12 czerwca.

Ujawnienie tego oszustwa powinno spowodować ogólnoświatowe potępienie.

Przypisy:

1. Lia Tarachansky. Israeli Government and Press Knew Teenagers Were Dead for Weeks. The Real News Network (TRNN). July 1, 2014. Accessed on July 1, 2014: http://therealnews.com/t2/index.php?option=com_content&task=view&id=767&Itemid=74&jumival=12063

2. Amos Harel. Tapes reveal pleas of kidnapped boy’s father met with call center apathy. Ha’aretz. July 2, 2014. Accessed July 2, 2014 at: http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/.premium-1.602537

______________

Motto Mosadu: Poprzez oszustwo będziesz prowadzić wojnę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Porwanie i zabicie żydowskich nastolatków operacją Mosadu?

1 komentarz

  1. […] CZYTAJ RÓWNIEŻ: Czy porwanie trzech żydowskich kolonistów było izraelską operacją fałszywej flagi? […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Porwanie i zabicie żydowskich nastolatków operacją Mosadu? | Wolna Palestyna — 08/07/2014 @ 16:09


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: