Wolna Palestyna

07/03/2014

Według Rosjan na Ukrainę przybyła duża grupa izraelskiego wywiadu, celem zamach stanu?

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 22:34

12.12.2013

Na Ukrainie miała się rzekomo pojawić duża grupa funkcjonariuszy bezpieczeństwa państwa Izrael, piszą prorosyjskie portale, tj. Redtram, i rosyjscy blogerzy, np. Aleksandr Palkin.

W rosyjskojęzycznych mediach można przeczytać w ostatnich dniach rozmaite interpretacje rozwoju wypadków na Ukrainie. Przeważają opinie, że w zasiewanie niepokoju u naszego wschodniego sąsiada dużą rolę pełni między innymi Polska, ale też inne kraje zachodnie, a nawet Izrael.

„Z potwierdzonych i kompetentnych źródeł wiadomo, że na Ukrainę przybyła duża grupa oficerów bezpieczeństwa państwa Izrael, czyli siły specjalne Sayeret Matkal”. Poinformował były szef izraelskiej tajnej służby Jakub Kedmi w wywiadzie udzielonym dla Iton TV.

Niektóre środowiska w Rosji uważają, że szykowany jest zamach na Ukrainie, jeśli „metoda pomarańczowa” się nie uda. W elitarnej jednostce znaleźli się snajperzy i osoby, które w krytycznym momencie mogą eliminować (pozorowane samobójstwa) lub chronić wpływowe osobistości w rządzie.

„Cóż, jeśli Sayeret Matkal przybył – to powinniśmy zrozumieć, że czeka nas rozlew krwi!”

Doniesienia z Rosji są bardzo niepokojące ponieważ pokazują, że obie strony konfliktu są zdeterminowane do wykorzystania wszelkich możliwych rozwiązań, włącznie z nielegalnymi, aby tylko osiągnąć cel, którym jest przeciągnięcie Ukrainy na swoją stronę. Informacje te sugerują, że nie ma co liczyć na uspokojenie sytuacji, ponieważ pewne siły chcą konfrontacji i będą do niej dążyć.

Źródło: http://alexandr-palkin.livejournal.com/1694769.html
Za: zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wedlug-rosjan-ukraine-przybyla-duza-grupa-izraelskiego-wywiadu-celem-zamach-stanu

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: