Wolna Palestyna

12/02/2014

Stone Cold Justice – australijska tv o torturach palestyńskich dzieci

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 19:13

Australijska telewizja ABC wyemitowała film dokumentalny „Stone Cold Justice” poświęcony brutalnemu traktowaniu palestyńskich dzieci przez armię izraelską. Autorzy przedstawiają zeznania świadków, którzy opowiadają o m.in. metodach przesłuchiwania. Oprócz bicia, dzieci są straszone śmiercią oraz wykorzystywane seksualnie.

W filmie przytoczony jest raport UNICEF-u, który potwierdza zeznania świadków. W raporcie podkreślono, że takie praktyki miały charakter instytucjonalny, powszechny i systematyczny.

Do sprawy odniósł się również Izrael. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych przyznał, że praktyki żołnierzy były niedopuszczalne.

Z kolei środowiska syjonistyczne i żydowskie w Australii oskarżyły twórców, że nie pokazali życia żołnierzy w szerszym kontekście – tj. nie przedstawili zagrożeń, które napotykają podczas codziennej pracy.

Dzieci trafiały do aresztu najczęściej za rzucanie kamieniami. Ale dokument pokazuje, że Palestyńczycy są regularnie nękani przez izraelskich osadników, którzy czują się bezkarni, wiedząc, że władze nie będą interweniowały.

Autorzy filmu podkreślają, że taka sytuacja może stworzyć pokolenie młodych Palestyńczyków, którzy będą żądni rewanżu w przyszłości…

Stone Cold Justice
(film dostępny tylko w wersji angielskiej)

Źródło: niezlomni.com/?p=9588

TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: