Wolna Palestyna

29/10/2013

Izrael może produkować do 15 bomb atomowych rocznie

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 17:31

Jak wynika z raportu organizacji Jane’s Defense Weekly, Izrael oprócz rozwijania broni biologicznej i nuklearnej pracuje nad bardzo wyszukaną bronią chemiczną. Dokument zauważa, że państwo żydowskie konsekwentnie odmawia podpisania jakiejkolwiek umowy międzynarodowej, która pozwoliłaby ONZ na monitorowanie posiadanego przez ten kraj arsenału.

Ponadto raport stwierdza, że Izrael jest jedynym państwem w regionie Bliskiego Wschodu, które ma do dyspozycji nie tylko od 100 do 300 głowic jądrowych, ale też środki do ich przenoszenia (rakiety balistyczne i myśliwce bombardujące). Według szacunków organizacji Stockholm International Peace Research Institute, Izrael posiada od 690 do 950 kilogramów plutonu i nadal produkuje go tyle, ile jest potrzebne do stworzenia każdego roku od 10 do 15 bomb atomowych o sile rażenia porównywalnej z tą, która została zrzucona na Nagasaki.

Oprócz plutonu wiadomo, że Izrael produkuje tryt, tak zwany radiowodór, który jest stosowany przy produkcji bomb neutronowych. Są one bardzo niszczące, ale nie pozostawiają długoletniego skażenia radioaktywnego i z tego powodu stanowić będą z pewnością naturalną ewolucję broni jądrowej.

Oprócz doskonalenia technologii jądrowych Izrael prowadzi badania w dziedzinach biologii, chemii, a także biotechnologii, fizyki, farmakologii i innych. Przoduje w tym tajny ośrodek badawczy w Dimonie podlegający pod premiera Izraela. Najbardziej tajemniczo brzmią doniesienia na temat badań nad bronią biologiczną, bakteriami i wirusami, które mogą się rozprzestrzeniać u wrogów powodując śmiercionośne epidemie. Wśród nich są organizmy, które powodują czarną ospę, gorączkę krwotoczną i inne śmiertelne i nieuleczalne choroby.

Padają sugestie, że rozwój biotechnologii umożliwia tworzenie specjalnych patogenów, które wpływają na konkretną populację. Według twórców raportu istnieją przekonujące dowody wskazujące na to, że Izrael jest w posiadaniu broni biologicznej niszczącej ludzki układ odpornościowy. Oficjalnie Izrael prowadzi badania nad szczepionkami przeciwko wirusom i bakteriom, jak na przykład wąglik, ale eksperci obawiają się, że to tylko wymówki, a efektem tych badań może być zarówno pomoc ludziom jak i ich skuteczniejsze uśmiercanie.

Na podstawie: en.alalam.ir
Źródło: zmianynaziemi.pl

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: