Wolna Palestyna

06/05/2013

Izrael atakuje Syrię

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 13:22

Izrael w nocy z soboty na niedzielę zaatakował z powietrza trzy obiekty wojskowe niedaleko Damaszku – poinformowała telewizja „Al-Manar”, należąca do libańskiej organizacji islamistycznej Hezbollah. Według niej, izraelskie samoloty zaatakowały magazyny z amunicją, bazę obrony powietrznej i koszary pod Damaszkiem.

Poinformowano, że nalotu dokonano na dzielnice na przedmieściach Damaszku, gdzie rozlokowane zostały dwie brygady gwardii prezydenckiej. Ponadto zaatakowano magazyny z bronią i centrum badań wojskowych w Jamraya.

Wysoko postawione izraelskie źródło na warunkach zachowania anonimowości poinformowało, że Izrael przeprowadził nalot niedaleko lotniska w Damaszku. Jego celem były irańskie rakiety przeznaczone dla Hezbollahu.

Podczas izraelskiego nalotu na przedmieścia Damaszku zginęło ok. 300 żołnierzy, a setki osób zostało rannych – donosi portal informacyjny „Damas Post”, powołując się na własne źródła.

Wiceminister MSZ Syrii Faisal Mekdad nazwał izraelski atak lotniczy wypowiedzeniem wojny.

Syryjscy żołnierze otrzymali rozkaz wycelowania rakiet w kierunku Izraela – poinformowała libańska telewizja Al Mayadeen, powołując się na wysoko postawione źródła. Jest to odpowiedź na nalot Sił Powietrznych Izraela na obiekty wojskowe na przedmieściach Damaszku.

Ponadto, według informatora stacji telewizyjnej, Syryjczycy są w stanie wyposażyć „siły oporu” (w Libanie w ten sposób nazywa się Hezbollah) w taką broń, jakiej nigdy dotąd nie posiadały.

Za: polish.ruvr.ru

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: