Wolna Palestyna

29/11/2012

UE chce zakazać wjazdu agresywnym kolonistom żydowskim

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 16:52

Żydowski kolonista z M16

Bruksela chce wprowadzić zakaz wjazdu na teren krajów Wspólnoty dla „agresywnych żydowskich osadników”.

Pomysł forsuje komisja ds. Bliskiego Wschodu, w unijnym żargonie nazywana Ma-Ma (od francuskich słów Maghreb-Mashreq). W jej skład wchodzą eksperci ze wszystkich 27 krajów Wspólnoty. 17 października przygotowali oni specjalną rekomendację w tej sprawie, która ma zostać poddana pod dyskusję na jednym z najbliższych spotkań ministrów spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej.

Informację tę ujawnił izraelski dziennik „Ha’aretz”. Gazeta dotarła do dokumentu , który opublikował wczoraj także niezależny portal euobserver.com. „Agresja osadników wydaje się być częścią planu mającego na celu wypędzenie Palestyńczyków. Tak, aby ich ziemia została wchłonięta przez żydowskie osiedla” – napisali eksperci.

Według dokumentu Izrael stwarza „atmosferę bezkarności”, która skutkuje nasileniem agresji wobec Palestyńczyków. Izraelskie wojsko na ogół nie interweniuje. Ponieważ nasilenie przemocy wobec Palestyńczyków ze strony osadników ma „szkodzić pokojowemu rozwiązaniu konfliktu”, eksperci sugerują, żeby do akcji wkroczyła Unia.

„Kraje członkowskie powinny zakazać wjazdu osadnikom znanym ze stosowania przemocy” – napisali eksperci. W zeszłym tygodniu część członków Ma-Ma odwiedziła Bliski Wschód. Większość czasu spędzili na terytoriach palestyńskich, pod opieką palestyńskich władz.

– Unijna propozycja jest wspaniała. Na listę musi trafić premier Izraela, jego ministrowie, generałowie i wszyscy inni przywódcy faszystowskiego reżimu syjonistycznego, który masakruje palestyńskie kobiety i dzieci – powiedział dr Haider Eid, palestyński obrońca praw człowieka ze Strefy Gazy.

Jego zdaniem osadnicy to ludzie „źli do szpiku kości”. – To oni wprowadzają w życie wymierzony w Palestyńczyków system apartheidu, przy którym to, co działo się w RPA, to dziecinna igraszka. Osadnicy mordują i biją Arabów. Niszczą nasze samochody, sklepy, domy i świątynie, wycinają nasze drzewka oliwne. Nie powinni mieć wstępu do cywilizowanego świata – mówi dr Eid. – Mam nadzieję, że Polska poprze tę czarną listę.

skrót z rp.pl, 26.11.2012

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: