Wolna Palestyna

18/01/2012

Cyber ataki na Izrael

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 18:20

Gilad Atzmon, 16.01.2012

Atak “arabskich hakerów” na Izrael przybrał dzisiaj na sile. Strony internetowe izraelskiej giełdy papierów wartościowych oraz linii lotniczych El Al zostały zdjęte w poniedziałek. Hakerzy mówią, że mają możliwość włamania się na każdy izraelski serwer.

“Jeśli Izrael przeprosi ludność Gazy za ludobójstwo, możemy zredukować ataki”, powiedział saudyjski haker OxOmar w wywiadzie dla Ynet za pośrednictwem maila. „Chcę zaszkodzić Izraelowi w każdy możliwy sposób. Uderzenie Izraela po kieszeni jest oczywiście tym, co boli. „Sprawię, że władze Izraela zapłaczą”, ostrzegał OxOmar, który działa z Meksyku.

OxOmar nie był zbyt szczęśliwy, kiedy izraelski wiceminister spraw zagranicznych Danny Ayalon nazwał ataki hakera czynem “terrorystycznym”. Ayalon ostrzegł również, że możliwe, iż hakerzy będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów. Oczywiście odnosił się do izraelskiej zemsty. Lecz OxOmar wydaje się być odporny: “Jeśli władze izraelskie, szczególnie Danny Ayalon, przeproszą mnie i ludność Gazy, mogę zredukować ataki”, powiedział. Ayalon musi przeprosić za groźby zabicia mnie, a Izrael powinien również przeprosić za masakrę w Sabrze i Shatili.

Nie trzeba mówić, że państwo żydowskie jest raczej zdruzgotane ideą, jakoby banda “rdzennych Arabów” była dalece bardziej zaawansowana technologicznie niż ich właśni ‘wybrańczy’ cyber piraci.

Przypuszczam, że ten cybernetyczny atak na Izrael jest jasnym ostrzeżeniem dla Wielkiej Brytanii i Ameryki. Każda cyber taktyka użyta przeciwko Izraelowi mogłaby zostać z łatwością zastosowana przeciwko Wlk. Brytanii, Ameryce lub innemu dowolnemu zachodniemu państwu czy instytucji. Jeśli izraelskie banki są wrażliwe na ataki, nie ma powodów, aby podejrzewać, że HBSC czy Lloyds są dużo bezpieczniejsze.

Źródło: gilad.co.uk

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: