Wolna Palestyna

30/12/2011

Gen. Gantz zapowiada Płynny ołów II

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 14:38

Roy Tov

Udana "operacja" Płynny ołów I

27.12.2011 r. gen. Benny Gantz w pierwszym wywiadzie od czasu objęcia urzędu dowódcy sił zbrojnych Izraela w lutym br. wyraził zadowolenie z Operacji Płynny Ołów w Gazie. […] Dał wywiad z domu, dla kontrolowanego przez armię i najpopularniejszego radia w kraju. Na pewno padły tylko politycznie dopuszczalne pytania. […] Żaden cywilny gnojek nie miał szansy zapytać go np. o prawa człowieka. […] Zaczął od pochwalenia Płynnego Ołowiu: świetna operacja, która osiągnęła odstraszenie Hamasu przez Izrael.

Po tym szokującym oświadczeniu wyłożył swe zamiary. Ostrzegł, że odstraszenie pokruszyło się z czasem i druga runda walk w Strefie Gazy musi być zainicjowana przez Izrael i musi być szybka i bolesna. Czyli gen. Gantz zadeklarował planowanie Płynnego Ołowiu II oraz gotowość wykonania planu. Formalnie tylko rząd Izraela może wypowiedzieć wojnę lub zatwierdzić działania wojenne. Gantz przekroczył swe kompetencje, pośrednio wyrażając zamiar zostania premierem.

Wywiad odbył się w ramach Szirutrom, dorocznego benefitu sił zbrojnych Izraela […], który zbiera datki od obywateli. […] Budget sił zbrojnych Izraela wynosi 6% PNB i ponad 15% całkowitego budżetu administracyjnego kraju. Z budżetem na poziomie ok. 15 mld dolarów, siły Izraela należą do najbogatszych w świecie. A jednak żebrzą o szekle od ludności, która ledwie egzystuje w brutalnej gospodarce Izraela. […] Benefit odbywa się co rok jako uświęcony rytuał świeckiego państwa. Zastępując święta Bożego Narodzenia, wzmacnia izraelską mantrę: cały świat jest przeciw nam, musimy przeznaczyć wszystkie nasze wysiłki na bezpieczeństwo. To kłamstwo jest niezbędne, bo inaczej obywatele Izraela zauważyliby, że co dzień gwałci ich nielegalny reżim.

[…] Wg Gantza, Płynny Ołów odbył się etycznie. Następnie powiedział, bardzo nieudolnie uzasadniając zbrodnie wojsk Izraela, że lekarze z operacji wojskowej w Gazie byli potem na Haiti, jakby to coś zmieniało. Wypowiedź ta jasno świadczy, że Gantz nie potrafi myśleć logicznie lub machiawelsko chce zmylić słuchaczy. Innymi słowy, według Gantza ostrzelanie szpitala białym fosforem to etyczny czyn. Lista zbrodni izraelskich w Gazie jest długa. Mógłbym podobnie z niej czerpać, za każdym razem wymieniając inne okrucieństwo izraelskie. Jasnym jest, że gen. Gantz nie potrafi rozróżnić dobra od zła. Do tego zaatakował sędziego Goldstone’a [autor raportu o zbrodniach Izraela w Gazie] na tle religijnym: skoro sędzia ma żydowskie pochodzenie i krytykuje Państwo Izrael, to jest koniem trojańskim wykorzystującym swe stanowisko w międzynarodowym systemie sprawiedliwości.

Przekład-skrót: Piotr Bein

Źródło: roytov.com
Za: piotrbein.wordpress.com

Israel prepares to create another Palestinian massacre in an open air prison called Gaza:

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: