Wolna Palestyna

26/12/2011

Roy Tov: Czarne Boże Narodzenie w Tel Awiwie

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 04:06

O nietolerancji religijnej w Izraelu

Niewielu zagraniczniaków zdaje sobie sprawę z rzeczywistości Świąt Bożego Narodzenia w Izraelu. Większość z nich interpretuje ciemności na ulicach i przygniatającą ciszę jako znaki, że nie ma tam chrześcijan. Nie zwracają uwagi na to, że noc Bożego Narodzenia jest ciemniejsza i cichsza niż przed i po Świętach. […] Chrześcijanie są, tylko są prześladowani […] ciche obchody za zamkniętymi drzwiami i szczelnie zasłoniętymi oknami. […] Oficjalne statystyki rządu Izraela są oczywiście sfałszowane; liczba chrześcijan jest wyższa niż podają. […] Większość głównych wyznań chrześcijańskich ma świątynie na Ziemi Świętej, za wyjątkiem kościoła luterańskiego, którego rząd Izraela zakazał. Wiele miejscowych społeczności, pochodzących jeszcze z czasów Jezusa, jest chrześcijańskich. Duża część ludności palestyńskiej (wielu z obywatelstwem izraelskim) to chrześcijanie. Wielu Żydów etnicznych przyjęło Chrystusa, lecz ministerstwo spraw wewnętrznych Izraela uważa ich za żydów, bo nie uznaje wolności wyznania. Co najmniej 100 tys. osób z imigracji rosyjskiej lat 1990-tych to chrześcijanie, a ministerstwo ogłosiło ich żydami.

Mimo to rząd Izraela twierdzi, że chodzi o dychotomię żydzi-muzułmanie, pozbawioną znacznych powiązań z Chrystusem. Zapominają, że On był jednym z nas, że On przyszedł również dla nas. Nie ma lepszego świadectwa o tym niż Czarne Święta Bożego Narodzenia w Tel Awiwie.

Przekład-skrót: Piotr Bein

Źródło: roytov.com
Za: piotrbein.wordpress.com

Reklamy

1 komentarz

  1. […] Awiw nie może zabronić Wigilii Nowego Roku (w odróżnieniu od Wigilii Bożego Narodzenia); wszyscy zauważyliby zmianę numeru roku w datach. Drukuje się nowe kalendarze, daje w […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Żydzi kontra Goje 4:0 w meczu pt. Wigilia Nowego Roku « Wolna Palestyna — 07/01/2012 @ 17:26


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: