Wolna Palestyna

14/10/2011

Palestine Telegraph: Czołowy krytyk Izraela zaatakowany przez Żydowską Grupę

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 14:16

Wstęp Gilada Atzmona: Zdaje się, że to bardzo zła wiadomość dla Naomi Wimborne Idrissi i jej J-Big. Palestinian Telegraph nawołuje J-Big, żeby dało sobie spokój..

Londyn (Pal Telegraph) – Część tak zwanych ‘pro-palestyńskich działaczy’ planuje pikietę przeciwko muzykowi i działaczowi Giladowi Atzmonowi w Londynie w poniedziałek, 10/10/2011. Działacze sugerują, że Atzmon szkodzi solidarności z Palestyną. Jednakże człowiek ten jest jednym z wiodących krytyków Izraela i jego zabójczej polityki na Bliskim Wschodzie.

Grupa tzw. pro-palestyńskich działaczy, “Żydzi za bojkotem izraelskich produktów” (Jews for Boycotting Israeli Goods – J-Big) wezwała do pikiety wydania książki Atzmona. Nowa książka Atzmona, The Wandering Who? [Wędrujący kto?] dotyka kwestii polityki żydowskiej tożsamości i relacji żydowskiej diaspory z Izraelem.

Ujawnia to niezbity fakt, że niektóre tzw. pro-palestyńskie żydowskie grupy popierające Palestyńczyków w istocie są przede wszystkim zaniepokojone o Izrael.

Głos J-Big został rozpowszechniony przez fanatyczną osobę, która usiłuje powstrzymać Atzmona krytykującego Izrael i jego żydowskich stronników. Znawcy sugerują, że J-Big szkodzi ruchowi solidarności z Palestyną w Zjednoczonym Królestwie, gdyż wprowadza wewnętrzne żydowskie konflikty na arenę palestyńskiego aktywizmu.

Tahir Mahdi, palestyński aktywista mieszkający w Londynie, wyraził swoje najgłębsze zaniepokojenie co do posunięcia J-BIG. Uważa, że ich ruch dzieli solidarność z Palestyną w ZK.

„Myślę, że sprawy żydowskie powinny być dyskutowane wewnątrz. Żydzi powinni trzymać swoje konflikty z daleka od grup solidarności. J-Big wykonało świetną robotę z bojkotem izraelskich produktów. Teraz zboczyli ze swojego własnego kursu. Jeśli mają problem z Atzmonem, to powinni się trzymać z dala od naszej palestyńskiej walki. Nie rozumiem, dlaczego usiłują przejąć ruch”, powiedział Mahdi.

Wydanie książki Atzmona zaplanowano na 10 października o 19:30. Było otwarte dla publiczności.

W wydarzeniu wzięli udział palestyńscy i pro-palestyńscy działacze.

http://www.gilad.co.uk/writings/palestine-telegraph-israels-top-critic-attacked-by-jewish-gr.html

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: