Wolna Palestyna

03/10/2011

Iran: Zakończyła się konferencja nt. Palestyńskiej Intifady

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 13:38

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadinejad powiedział, że Izrael został stworzony przez Zachód w celu kontrolowania Bliskiego Wschodu. Potępił również wsparcie, jakiego udzielają kraje zachodnie zbrodniom popełnianym przez syjonistyczny reżim. Przemowa prezydenta Iranu zakończyła trwającą do niedzieli dwudniową piątą Międzynarodową Konferencję nt. Palestyńskiej Intifady w Teheranie.

Opisując powstanie Izraela jako najbardziej haniebne historyczne przestępstwo, Ahmadinejad powiedział, że okupacja Palestyny jest zbrodnią przeciwko całej ludzkości.

Irański prezydent skrytykował Zachód za niedopuszczanie do krytyki izraelskiego reżimu i traktowanie tejże krytyki na równi z terroryzmem. „Jedyną święta dla Europy rzeczą jest istnienie syjonistycznego reżimu” – powiedział Ahmadinejad. Dodał, że syjoniści przywłaszczyli sobie palestyńskie ziemie w zmowie z Brytyjczykami i z pomocą ich broni.

Nie oszczędził również krytyki Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, która, jego zdaniem, jest na usługach Stanów Zjednoczonych i publikuje nazwiska irańskich naukowców, którzy mogą stać się celem izraelskich zamachów. Opisując Izrael jako zagrożenie dla wszystkich narodów świata dodał, że syjonizm symbolizuje esencję zachodniej, materialistycznej szkoły humanizmu i liberalizmu.

Powiedział również, że sprawa Palestyny była kryterium, które mogło oddzielić agresywne potęgi od narodów szukających pokoju i sprawiedliwości.

Delegaci z 70 krajów brali udział w konferencji pod hasłem „Palestyna, ojczyzna Palestyńczyków”. Celem konferencji było przywrócenie praw Palestyńczyków, wliczając w to prawo powrotu do ojczyzny a także działanie na rzecz wyzwolenia Palestyny spod izraelskiej okupacji.

Za: autonom.pl

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: