Wolna Palestyna

29/09/2011

Palestyński chłopiec umiera po przejechaniu samochodem przez żydowskiego kolonistę w Hebronie

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 23:19

8 letni Farid Jaber zmarł w poniedziałek rano na skutek odniesionych obrażeń w ubiegły piątek, kiedy to żydowski kolonista przejechał go samochodem w wiosce al-Baqaa w pobliżu kontrolowanej przez armię strefy H2 w Hebronie.

23 września w piątek naoczni świadkowie powiedzieli AFP, że zajście miało miejsce przy wjeździe do nielegalnej kolonii Kiryat Arba, i że kierowca zbiegł natychmiast z miejsca zdarzenia. Izraelskie siły aresztowały później dwóch krewnych chłopca za „atakowanie funkcjonariusza policji”.

Izraelskie siły wezwały ambulans i ewakuowały dziecko do szpitala w kolonii Kiryat Arba. Rzeczniczka izraelskiej armii potwierdziła zdarzenie.

Dziadek Farida powiedział, że to było umyślne potrącenie a nie wypadek. Powiedział również, że izraelska armia nie pozwoliła Palestyńskiemu Czerwonemu Półksiężycowi udzielić pomocy dziecku.

Setki osób wzięło udział w pogrzebie, który odbył się we wtorek po południu, włączając dygnitarzy z Ministerstwa Edukacji i organizacji praw obywatelskich.

Podczas pogrzebu gubernator Hebronu Kamel Hamid poprosił o “rzeczywistą międzynarodową ochronę” dla Palestyńczyków. Powiedział, że docenia pracę obecnych międzynarodowych działaczy pokojowych takich jak Christian Peacemaker Teams, którzy patrolują stare miasto w Hebronie, ale stwierdził, że skoro koloniści „obierają sobie za cel i zastraszają palestyńskie dzieci”, należy włożyć więcej pracy w dokumentowanie codziennych ataków.

maannews.net
english.pnn.ps

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: