Wolna Palestyna

18/09/2011

Gilad Atzmon: Izraelscy zbrodniarze wojenni mile widziani

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 20:27

Wielka Brytania wprowadziła poprawkę do swojego prawa odnośnie powszechnej jurysdykcji, wg której izraelscy zbrodniarze wojenni mogą teraz wjechać na teren Królestwa bez ryzyka aresztowania.

Brytyjski ambasador w Izraelu Matthew Gould bezwstydnie zadzwonił do izraelskiej zbrodniarki wojennej Tzipi Livni, wobec której wydano nakaz aresztowania w 2009 r., i powiedział jej, że królowa podpisała poprawkę, „by zapewnić, że wymiar sprawiedliwości Zjednoczonego Królestwa nie będzie więcej nadużywany dla celów politycznych”.

Ignorancki ambasador Gould powinien wiedzieć, że wsadzenie zbrodniarza wojennego za kratki nie jest kwestią polityczną, a etyczną koniecznością.

Jednakże nowelizacja prawa jest po prostu kolejnym objawem syjonizacji systemu prawnego i kultury Zjednoczonego Królestwa. Myślę, że czas tej uległej dwuznacznej decyzji politycznej nie mógł być bardziej znaczący. Tego tygodnia dekadę wcześniej Imperium Anglojęzyczne przyjęło starotestamentową zasadę „oko za oko” (np. „wojna przeciwko terrorowi”) za swoją nową oficjalną ideologiczną mantrę. Zatem nic dziwnego, że stosuje się teraz do wytycznych z Jerozolimy.

Jeśli Zachód był kiedyś kojarzony z Atenami, to dziś jest wyraźnie zafiksowany przez Jerozolimę. Z pewnością jest to tragedia, aczkolwiek nie grecka.

Źródło: gilad.co.uk

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: