Wolna Palestyna

10/09/2011

Władze Egiptu wznoszą mur wokół ambasady Izraela w Kairze

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 16:44

04.09.2011

Najwyższa Rada Sił Zbrojnych, która stanowi tymczasową władzę w Egipcie od czasu upadku reżimu Hosniego Mubaraka, przystąpiła do budowy muru wokół gmachu, gdzie mieści się ambasada Izraela w Kairze, aby chronić ją przed demonstrantami.

Od kilku dni kilka specjalnych maszyn układa bloki betonowe, które tworzą trzymetrowej wysokości mur wokół siedziby ambasady. Pod ambasadą gromadzą się tłumy ludzi protestujących w związku ze śmiercią pięciu egipskich żołnierzy, którzy zginęli 18 sierpnia na Półwyspie Synaj, gdy wtargnął tam oddział wojska izraelskiego.

Jak podał w swym wydaniu elektronicznym egipski dziennik „Al-Masry Al-Jum”, budowa muru wokół budynku, w którym mieści się izraelska ambasada, zostanie zakończona w najbliższych dniach. Od paru tygodni dostęp do gmachu, którego 17. piętro zajmuje ambasada, kontroluje egipski posterunek wojskowy.

Po ataku na Synaj Izrael wyjaśniał, że jego żołnierze dokonali go w pościgu za grupą terrorystów, którzy przeprowadzili zamach w Ejlacie na południu kraju. Okazując niezadowolenie z wyjaśnienia Izraela, setki mieszkańców Kairu wyszły na ulice stolicy domagając się zerwania stosunków dyplomatycznych z tym krajem.

pap (‚polska’ agencja propagandowa)

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: