Wolna Palestyna

20/08/2011

Izrael aresztował palestyńskiego dzinnikarza Al-Jazeery

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 14:59

16.08.2011

Matka Samera Allawiego z jego zdjęciem

Izraelski oskarżyciel wojskowy oskarżył doświadczonego palestyńskiego dziennikarza z arabskojęzycznej Al-Jazeery o przynależność do Hamasu, dziennikarz oskarżenia odrzuca, co potwierdził jego prawnik .

Samer Allawi, szef biura Al-Jazeery w Afganistanie, został postawiony przed izraelskim sądem wojskowym tydzień po tym, jak żołnierze zatrzymali go wzdłuż granicy Zachodniego Brzegu z Jordanią, gdy próbował wrócić do pracy do Afganistanu.

W sądzie wojskowym oskarżyciel powiedział, iż Allawi jest podejrzany o przynależność do Hamasu, który Izrael, Stany Zjednoczone i Unia Europejska uważają za organizację terrorystyczną odpowiedzialną za przeprowadzanie ataków, w tym zamachów samobójczych, w wyniku których życie tracili cywile.

Prawnik Allawiego, Salim Wakim, powiedział, że jego klient nie został oficjalnie postawiony w stan oskarżenia, a sąd przedłużył okres jego tymczasowego zatrzymania, podczas gdy agenci izraelscy będą kontynuować dochodzenie.

Wakim powiedział, że izraelscy śledczy próbowali wywrzeć presję na Allawim, by pracował dla nich jako informator i powiedzieli, że w sytuacji, gdy odmówi, trafi do więzienia. Wakim powiedział, że wtedy oskarżyli Allawiego przekazywanie niesprecyzowanych materiałów z Afganistanu na Zachodni Brzeg i utrzymywanie kontaktu z członkami Hamasu.

Allawi spędzał na Zachodnim Brzegu wakacje z rodziną w swojej rodzinnej wiosce Sebastia niedaleko Nablusu, powiedział jego prawnik. Allawi przekroczył to samo przejście graniczne jakiś miesiąc temu bez żadnych problemów.

Associated Press

http://www.msnbc.msn.com/id/44156388/ns/world_news-mideast_n_africa/#.TkqgwIIt_mc

Za: Bezdomna Rewolucja

TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: