Wolna Palestyna

19/08/2011

Żydowska łapanka palestyńskich dzieci w Jerozolimie

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 13:34

22.07.2011

Przez ostatnie kilka miesięcy Wschodnia Jerozolima stała się brutalnym boiskiem dla izraelskich sił policyjnych. Na tym rzadkim nagraniu przedstawiającym grające w piłkę dzieci na rogu ulicy w sąsiedztwie Ras Al-Amoud tajni agenci dokonują „przejęcia”.

Zdarzenie to zakończyło się aresztowaniem 13-letniego dziecka i uwolnieniem jego dwóch przyjaciół. Wywiad z miejscowymi mieszkańcami potwierdził, że tego dnia nie było na tym terenie żadnej prowokacji czy konfliktu.

Kilka dni po pokazanym aresztowaniu, 12 funkcjonariuszy policji z niesławnej jednostki Minorities, niektórzy z nich ubrani na czarno i zamaskowani, niektórzy po cywilnemu, pojawiło się w domu również 13-letniego dziecka w dzielnicy Silwan. Wtargnęli do domu bez ostrzeżenia i zabrali rodzicom dziecko siłą. Wbrew prawnym instrukcjom i podobnie jak w przypadku innych incydentów tego typu, dziecko zostało zabrane na posterunek policji bez rodziców i przesłuchane w agresywny i zastraszający sposób.

Według danych zgromadzonych przez organizacje praw człowieka, w czasie 2010 roku we Wschodniej Jerozolimie zostało aresztowanych 1200 dzieci. Od początku 2011 roku, ponad 100 dzieci zostało aresztowanych w samym Silwan. W styczniu 2011 r., nie mniej niż 25 dzieci zostało aresztowanych, większość przez tajnych agentów z użyciem siły.

Wiele dzieci relacjonowało o policyjnej przemocy podczas aresztowania, przewożenia na posterunek policji i przesłuchania. W niektórych przypadkach dotyczy to dzieci tak małych jak 7-10 latki, które w ten sposób zostają pozbawione nie tylko wolności, ale również dzieciństwa.

Więcej: http://www.en.justjlm.org/568

Zobacz również: Izraelskie prześladowania palestyńskich dzieci

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: