Wolna Palestyna

19/08/2011

Departament Stanu USA dodatkowo sfinansuje „badania nad antysemityzmem, negacjonizmem Holokaustu i gloryfikacją Holokaustu w rejonie Bliskiego Wschodu”

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 13:06

Wydział Demokracji, Praw Człowieka oraz Pracy działający w ramach Biura Wolności Religijnej amerykańskiego Departamentu Stanu USA, ogłosił o przyznaniu grantu w wysokości 200 tysięcy dolarów “Instytutowi Badawczemu ds. Bliskiego Wschodu” (MEMRI), celem przeprowadzenia badań “dokumentujących antysemityzm, negacjonizm Holokaustu i gloryfikację Holokaustu w rejonie Bliskiego Wschodu”.

Jak stwierdziła Hannah Rosenthal, specjalna wysłannikczka Departamentu Stanu d/s Monitorowania i Walki z Antysemityzmem, fundusze “umożliwią organizacji MEMRI rozszerzenie swoich wysiłków monitorowania mediów, tłumaczenie dokumentów na 10 języków, analizowanie trendów antysemityzmu, negacji i gloryfikacji Holokaustu oraz na zwiększenie dystrybucji materiałów poprzez swoją stronę internetową i inne media.”

Rosenthal mianowana została przez prezydenta Obamę jako główna szefowa do spraw “walki z antysemityzmem oraz monitorowania w USA i na świecie antysemityzmu”.

Jak stwierdza polskojęzyczna strona MEMRI,  organizacja założona została w 1998 roku i określa się jako “niezależna, bezstronna, non profit [501(c)3] organizacja” z siedzibą główną w Waszyngtonie, oraz z oddziałami w Londynie, Tokio, Rzymie, Bagdadzie, Szanghaju i Jerozolimie.

“Polskie tłumaczenia MEMRI to wspólne przedsięwzięcie MEMRI i Racjonalisty, prowadzone przez  Małgorzatę i Andrzeja Koraszewskich. Wybrane teksty ukazują się także na łamach http://www.racjonalista.pl (witryny zajmującej się popularyzacją nauki i myśli oświeceniowej)” – czytamy na stronie internetowej tej organizacji.

Zobacz również: Prawda o MEMRI

TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: