Wolna Palestyna

25/07/2011

Zagłosuj za oficjalnym uznaniem Palestyny jako kolejnego państwa

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 13:04

22.07.2011

Za cztery dni odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ i świat ma szansę przyjęcia nowej propozycji, która zakończy dziesiątki lat nieudanych rozmów pokojowych pomiędzy Izraelem i Palestyną.

Kliknij w link i dodaj swój głos do ponad 312,487 w chwili tego wpisu (imię, email, kraj):

http://www.avaaz.org

Za: Stop Syjonizmowi

PETYCJA

Do Rządów Francji, Hiszpanii, Niemiec, Zjednoczonego Królestwa, do Wysokiego Przedstawiciela Unii Europejskiej i do wszystkich państw członkowskich ONZ:

Zachęcamy do poparcia uzasadnionego wniosku o uznanie Państwa Palestyńskiego i potwierdzenie praw narodu palestyńskiego. Po dziesięcioleciach porażek w pertraktacjach pokojowych nadszedł czas na zmianę tendencji, na zakończenie okupacji i postępowanie w kierunku pokoju opierającego się na dwóch Państwach.

Opublikowane 22 lipca 2011 r.

Za cztery dni zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ dając światu możliwość poparcia nowej propozycji, która mogłaby położyć kres dziesięcioleciom niepowodzeń w izraelsko-palestyńskich pertraktacjach pokojowych: propozycji uznania Państwa Palestyńskiego przez ONZ.

Ponad 120 państw ze Środkowego Wschodu, Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej zaaprobowało tę inicjatywę, jednak prawicowy rząd Izraela i Stany Zjednoczone bezlitośnie się jej sprzeciwiły. Francja i inne kluczowe państwa Unii Europejskiej są jeszcze niezdecydowane, ale masowa presja publiczna mogłaby je skłonić do skorzystania z tej wyjątkowej okazji, by położyć kres trwającej 40 lat okupacji militarnej.

Trwające już całe dziesięciolecia działania pokojowe prowadzone przez Stany Zjednoczone
nie dają spodziewanych rezultatów, podczas gdy Izrael zamknął ludność palestyńską w enklawach, skonfiskował jej ziemie i pozbawił Palestynę możliwości stania się suwerennym politycznym bytem. Ta dzisiejsza śmiała inicjatywa mogłaby dać nowy punkt wyjścia dla rozwiązania konfliktu, ale Europa musi wyjść jej naprzeciw. Ogłośmy ogromny światowy apel, żeby Francja i główne państwa europejskie zaaprobowały wniosek o uznanie Państwa Palestyńskiego i żeby dobitnie pokazać, że obywatele całego świata popierają tę uzasadnioną i pozbawioną gwałtowności propozycję dyplomatyczną. Podpiszcie petycję i roześlijcie ją do wszystkich swoich przyjaciół!

http://pl.indymedia.org/pl/2011/07/54315.shtml

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: