Wolna Palestyna

23/06/2011

Izrael sterroryzował Apple – Koniec „Trzeciej Intifady” na iPadach i iPhone’ach

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 12:49

Izraelski minister ds. informacji i diaspory Juli Edelstein wyraził zadowolenie z wycofania przez firmę Apple, po jego interwencji, aplikacji Third Intifada (Trzecia Intifada). Użytkownicy iPadów i iPhone’ów nie będą mogli już z niej korzystać.

Edelstein oświadczył, że z satysfakcją przyjmuje szybkie działanie firmy. Jego zdaniem Apple dowiódł, że „podziela wartości, które stoją w opozycji do przemocy, podżegania i terroryzmu”. Z kolei według rzecznika Apple’a, Toma Neumayra, aplikację usunięto z oferty, gdyż „łamała ona zasady firmy, będąc obraźliwą dla dużych grup ludzi”.

21 czerwca Edelstein wystosował pismo do szefa Apple’a, Steve’a Jobsa, z żądaniem natychmiastowego wycofania aplikacji. Izraelski minister określił ją jako „antyizraelską i antysyjonistyczną” i ocenił, że pomaga ona nawoływać do powstania przeciwko Izraelowi. W tej sprawie interweniowało też m.in. Centrum Wiesenthala.

Aplikacja była dostępna w App Store – internetowym sklepie dla użytkowników iPhone’a i iPada. Umożliwiała wymianę opinii i organizowanie protestów przeciwko Izraelowi. Dostępne były w niej m.in. linki do różnych palestyńskich i arabskich stron, krytyczne wobec Izraela artykuły oraz zdjęcia „męczenników”, czyli palestyńskich samobójczych zamachowców.

„Intifada” (zrzucać, strząsać) jest arabskim słowem używanym dla określenia dwóch powstań przeciwko Izraelowi, które wybuchły w roku 1987 i 2000.

pap

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: