Wolna Palestyna

24/05/2011

Netanjahu: ‘Izrael nie wycofa się do granic z 1967 roku’

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 20:29

Premier Izraela Benjamin Netanjahu mówi, że Tel Awiw nigdy nie wycofa się do granic z 1967 roku, co stanowiłoby krok w kierunku pokoju z Palestyńczykami.

Netanjahu chełpił się, że każde porozumienie ‘pokojowe’ musi gwarantować bezpieczeństwo izraelskiemu reżimowi, oraz że „Izrael nie może powrócić do nie dających się obronić granic z 1967 roku”, doniosła we wtorek AP.

Izraelski premier poczynił te uwagi podczas poniedziałkowego spotkania z AIPAC w Waszyngtonie.

AIPAC jest jedną z najpotężniejszych grup nacisku politycznego w USA, która wydaje ogromne sumy na amerykańskich prawodawców, by zapewnić sobie bezwarunkowe i wszechstronne poparcie dla izraelskiego rządu.

Funkcjonariusze bezpieczeństwa dokonali kilku aresztowań, kiedy przemówienie Netanjahu wiele razy przerywały protestujące grupy z nowej organizacji Move Over AIPAC, mniej drapieżnej, ale pro-izraelskiej, która wspiera wysiłki na rzecz ustanowienia niezależnego państwa palestyńskiego.

„Dorastając jako syn ocalałych z holokaustu, dowiedziałem się, że zadaniem każdego jest obrona innych, gdy są prześladowani, oraz dowiedziałem się, co się dzieje, gdy nie bronimy człowieczeństwa. Teraz moim zadaniem jest stanąć w obronie Palestyńczyków, i powiedzieć: „bombardowanie szkół jest nie do obrony, wyburzanie domów jest nie do obrony”, powiedział protestujący amerykański Żyd.

Inny powiedział: „Protestuję przeciwko AIPAC i Netanjahu, gdyż jestem zawiedziony i wściekły, bo Stany Zjednoczone wspierają naruszanie praw człowieka w Izraelu. Chodzi tu o zabijanie, okaleczanie i zamykanie pokojowych demonstrantów, walczących o takie same prawa człowieka, o jakie ja walczę. Jestem zbulwersowany tym, że 3 mld $ od amerykańskich podatników idzie na finansowanie przedłużania przemocy, zamiast budowania bardziej zrównoważonej przyszłości. Uciszanie niezadowolenia jest nie do obrony.”

Netanjahu wcześniej [w piątek] odrzucił jakąkolwiek ideę, że Izrael powinien nawet rozważyć wycofanie się z terytoriów przejętych w 1967 roku.

Od izraelskiej okupacji w 1948 roku, setki tysięcy Palestyńczyków wypędzono z ojczyzny na Zachodni Brzeg i do Strefy Gazy, jak również do krajów w regionie i na cały świat.

W wyniku tego, izraelski rząd zachęcał Żydów z całego świata do imigracji na zajmowane przez nich palestyńskie ziemie.

http://www.presstv.ir/detail/181442.html

Za: stopsyjonizmowi.wordpress.com

Żartowniś Bibi w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=q1_m5J0kkok

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: