Wolna Palestyna

24/05/2011

Amerykańscy kongresmeni zmuszani do wspierania Izraela

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 22:18

Była prawodawczyni Cynthia McKinney mówi, że każdy kandydat do Kongresu musi podpisywać zobowiązanie do głosowania za wsparciem wojskowej przewagi Izraela.

„Każdy kandydat do Kongresu w tamtym czasie miał „zobowiązanie”. Dostawali do podpisania zobowiązanie… z Jerozolimą jako stolicą”, powiedziała McKinney w wywiadzie dla Press TV w niedzielę.

“Składasz zobowiązanie, że będziesz głosować za wojskową przewagą Izraela, ekonomiczną pomocą, za którą Izrael chce, żebyś głosował, by to zapewnić”, dodała.

McKinney powiedziała, że jeżeli kandydat nie podpisze zobowiązania lub nie postępuje zgodnie z nim, “wtedy nie dostajesz pieniędzy na kampanię”.

Była kongresmenka powiedziała, że po tym, jak publicznie ujawniła sprawę “zobowiązania”, zmieniono taktykę.

“Ale to dotyczy 535 członków Kongresu Stanów Zjednoczonych; 100 senatorów i 435 członków Izby Reprezentantów musi teraz pisać paragraf, który w zasadzie mówi to samo”.

Jej komentarze pojawiły się po tym, jak prezydent USA Barack Obama obiecał podtrzymać wojskową przewagę Izraela nad jego sąsiadami na corocznym spotkaniu Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu Spraw Publicznych (AIPAC) w niedzielę.

“My (USA) podtrzymamy jakościową wojskową przewagę Izraela”… „Zwiększyliśmy wojskowe finansowanie do rekordowych poziomów”, powiedział Obama.

http://www.presstv.ir/detail/181231.html

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: