Wolna Palestyna

22/05/2011

Uwolnić Naji i Bassema Tamimi!

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 03:41

Napisz do Ministra Spraw Zagranicznych w sprawie Naji i Bassema Tamimich. Po prostu wejdź na link poniżej, wpisz swoje dane, wprowadź kod antyspamowy i kliknij ‚send’:

http://popularstruggle.org/content/ask-radoslaw-sikorski-act-bassem-and-naji-tamimi

Treść wysyłanego listu:

Szanowny Panie Ministrze,

Zwracam się do Pana w sprawie Naji i Bassema Tamimi, dwojga Palestyńczyków, organizatorów pokojowych protestów z wioski Nabi Saleh położonej na Zachodnim Brzegu. Aresztowani odpowiednio 6. i 24. marca, zostali oskarżeni o „podburzanie” i „organizowanie marszów bez pozwolenia”, a obecnie znajdują się w areszcie oczekując procesu w tej sprawie.Zarzuty przeciwko Naji i Bassemowi Tamimi są przede wszystkim oparte na zeznaniach dwójki dzieci – czternasto- i piętnastolatka, którzy zostali aresztowani w środku nocy, pobici i przesłuchiwani, z naruszeniem szeregu zasad: pozbawiano ich snu, odmówiono prawa do konsultacji z prawnikiem i prawa do obecności rodziców. W przypadku czternastolatka, zostało już udowodnione w sądzie, że przesłuchujący chłopca zamiast poinformować go, że ma prawo zachować milczenie, doradzili mu „mówić prawdę”.
Prześladowania kuzynów Tamimi żywo przypominają politycznie motywowaną nagonkę sądową przeciwko Abdallahowi Abu Rahmahowi z wioski Bil’in, zarówno formą oskarżenia jaki i stosowanymi metodami. Wioska Nabi Saleh stała się ostatnio głównym punktem pokojowych protestów przeciwko izraelskiej ekspansji nielegalnych żydowskich osiedli. W rezultacie, na wioskę spadły nieproporcjonalne represje ze strony izraelskiego wojska. Od kiedy zaczęły się demonstracje w grudniu 2009 roku, izraelska armia przeprowadziła 70 aresztowań związanych z protestami, co dotknęło aż 10 proc. spośród 500 mieszkańców Nabi Saleh.

Zajęcie silnego stanowiska przez Unię Europejską, w tym ostre słowa baronowej Catherine Ashton w sprawie Abdallaha Abu Rahmaha było bardzo pozytywnym sygnałem. Jako człowiek, który wierzy w sprawiedliwość, nie mogę siedzieć bezczynnie, podczas gdy Naji i Bassemowi Tamimi i pozostałym mieszkańcom wioski odmawia się podstawowego prawa do protestowania przeciwko nielegalnej grabieży ich ziemi. Mam nadzieję, że zabierze Pan głos w ich obronie. Będę w przyszłości kontaktował się z Panem w tej niezwykle istotnej sprawie. Czekam na Pańską odpowiedź.

Z poważaniem,

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: