Wolna Palestyna

16/05/2011

Gilad Atzmon: Od “Prawa do powrotu” do „Powrotu w praktyce”

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 20:54

15.05.2011

Dowiedzieliśmy się dzisiaj o śmiertelnych starciach na syryjskiej i libańskiej granicy z Izraelem. Czytaliśmy, że podobne zdarzenia miały miejsce w Gazie i na Zachodnim Brzegu. Państwo Żydowskie jest oblężone.

Siły IDF otworzyły ogień do syryjskich, libańskich i gazańskich demonstrantów w ‘Dzień Nakby’, którzy naruszyli płoty graniczne.

Według Ynet, izraelska granica na północy jest teraz “strefą wojskową”.

Oficjele armii izraelskiej powiedzieli, że IDF stosuje “wszelkie środki” w celu “utrzymania infiltratorów poza Izraelem”. Ktoś powinien przypomnieć Izraelczykom, że w istocie to oni są infiltratorami. Palestyńczycy są rdzennymi mieszkańcami tej ziemi. Ziemia rozciągająca się pomiędzy rzeką i morzem nazywa się Palestyną i jedynie kwestią czasu jest to, kiedy zostanie zwrócona właścicielom.

To, co dziś widzimy, jest jasnym przesłaniem dla Państwa Żydowskiego, Izraelczyków i syjonistów na całym świecie. Palestyna to nie akademickie pojęcie; to pełna energii walka o sprawiedliwość. Prawo do powrotu to nie tylko etyczna idea; jest teraz wdrażane w życie.

Dni Państwa Żydowskiego są policzone.

Gilad Atzmon

Za: gilad.co.uk

Palestyńskie wioski zniszczone podczas Nakby w 1948 r.:

http://avoicefrompalestine.wordpress.com/

„Żydowskie wioski zostały wybudowane na miejscu wiosek arabskich. Nie znacie nawet nazw tych arabskich wiosek, i nie winię was za to, ponieważ nie ma już książek do geografii, nie tylko, że nie ma już tych książek, ale nie ma tam arabskich wiosek. Nahlal wyrosło na miejscu Mahlul; Kibbutz Gvat na miejscu Jibta; Kubbutz Sarid na miejscu Huneifis; a Kefar Yehushu’a na miejscu Tal al-Shuman. Nie ma ani jednego miejsca zbudowanego w tym kraju, które nie miało wcześniejszej arabskiej ludności”.

Moshe Dayan, w Hajfie, cytowany przez Ha’aretz, 4 kwietnia 1969 r.

TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: