Wolna Palestyna

15/04/2011

Ken O’Keefe: Porwanie Vittorio Arrigoni, kto korzysta? IZRAEL!

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 02:11

Nie może być wątpliwości, że ktokolwiek stoi za porwaniem Vittorio Arrigoni, nikt nie skorzysta na tym bardziej, niż Izrael. Izrael nie mógł prosić o lepszy prezent, z nadchodzącą flotyllą, której boją się jak niczego innego, a teraz to porwanie i groźba zamordowania Vittorio. Uwolnić Vittorio TERAZ! Wolna Palestyna! Precz z syjonizmem! (TJP)

***********************

Vittorio Arrigoni był na liście osób do zlikwidowania izraelskiej kryminalnej strony internetowej http://www.stoptheism.com. Portal nawoływał do zamordowania go (http://www.scribd.com/doc/53046178/Israeli-HIT-LIST-Includes-Vittorio-Utopia-Arrigoni).

***********************

Vittorio Arrigoni nie żyje…

Oficjele Hamasu poinformowali, że znaleziono ciało włoskiego propalestyńskiego działacza ISM porwanego kilka godzin wcześniej. Oficjele powiedzieli, że policja Hamasu wdarła się do apartamentu w Strefie Gazy należącego do członka grupy, która wypuściła wideo z porwanym aktywistą.

Minister spraw wewnętrznych Hamasu w oświadczeniu stwierdził, że Vittorio został zamordowany na krótko po porwaniu w czwartkowe południe.

Rzecznik ministerstwa Ehab al-Ghussein powiedział, że został zabity „w straszliwy sposób”. Stwierdził, że porywacze od samego początku planowali go zabić, a nie wymienić na więźniów.

„Nie wiemy, jaka grupa za tym stoi. Na tym etapie główne grupy Salafi zaprzeczają jakiejkolwiek odpowiedzialności. Tak więc sytuacja jest dezorientująca co do tego, kto właściwie jest sprawcą”, powiedziała korespondentka Al Jazeery. (więcej… (ang))

W wydanym w piątek oświadczeniu salaficki przywódca Iyad Ash-Shami powiedział, że grupy salafitów nie były zaangażowane w morderstwo Vittorio.

Na wiecu zorganizowanym w piątek dla uczczenia Vittorio Arrigoni, Mahmoud Zahar, lider Hamasu, powiedział, że Vittorio i inni pokojowi działacze są naszymi przyjaciółmi i że przestępcy zostaną ukarani. W sposób pośredni oskarżył on Izrael o zaaranżowanie morderstwa, by zastraszyć międzynarodowych aktywistów zamierzających popłynąć do Gazy w kolejnej flotylli w proteście przeciwko blokadzie terytorium. „Tak okropna zbrodnia nie może mieć miejsca bez porozumienia pomiędzy wszystkimi stronami zainteresowanymi utrzymaniem blokady nałożonej na Gazę”, powiedział Zahar.

Oskarżona grupa, Tawhid and Jihad, zaprzeczyła wysłaniu nagrania z Vittorio i jakiemukolwiek zamieszaniu w morderstwo. Zasugerowali, że prawdziwym zabójcą włoskiego aktywisty mógł być izraelski wywiad.

Reklamy

1 komentarz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: