Wolna Palestyna

09/04/2011

Żydowski miliarder z Kazachstanu chce wspomóc propagandowo Izrael

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 19:53

Podczas corocznego spotkania żydowskich przywódców w Waszyngtonie posiadający obywatelstwo Izraela kazachski miliarder Aleksander Maszkiewicz oświadczył, iż zamierza uruchomić proizraelski kanał telewizyjny mający stanowić przeciwwagę dla telewizji Al-Dżazira. Jego zdaniem, Al-Dżazira stale emituje negatywne informacje na temat Izraela. Jak poinformował amerykańską agencję The Associated Press, nie zdecydował jeszcze o tym, jaką nazwę będzie nosiła nowa stacja telewizyjna ani gdzie zostanie zlokalizowana.

Sceptycznie tę inicjatywę ocenia ekspert w dziedzinie dziennikarstwa Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, prof. Menahem Blondheim. Jak powiedział chińskiej agencji Xinhua: Ponieważ arabska populacja na świecie jest gigantyczna, to nie jest możliwe konkurowanie z nimi na tym poziomie, nie mówiąc już o olbrzymich kosztach, zaznaczając, że na świecie żyje jedynie 13 milionów Żydów.

Maszkiewicz dysponuje majątkiem o wartości 3,7 miliarda dolarów, co daje mu 297 miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie publikowanej w magazynie „Forbes”. Maszkiewicz dorobił się fortuny na inwestycjach w Kazachstanie w branży gazowej i metalowej. Ponadto stoi na czele Euroazjatyckiego Kongresu Żydowskiego.

Bolesław K. Jaszczuk
lewica.pl/?id=24109

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: