Wolna Palestyna

07/04/2011

Izrael planuje wznowienie kampanii egzekucji

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 02:07

Izraelska armia planuje nasilenie kampanii egzekucji w celu powstrzymania palestyńskiego ruchu oporu.

Czeka na poprawę warunków pogodowych, żeby wznowić działania ukierunkowane na zabójstwa przywódców i działaczy powiązanych ze zbrojnym skrzydłem Hamasu. W raporcie opublikowanym w poniedziałek w hebrajskiej wersji Ynet komentator wojskowy Ron Bin Yeshay powiedział, że wznowienie zabójstw ma na celu wypadowe odstraszanie poprzez konfrontację z palestyńskimi frakcjami dwa lata po rozpoczęciu krwawej wojny przeciwko Strefie Gazy.

Bin Yeshay powiedział, że decyzja o przeniesieniu tych działań na następny poziom powstała niedawno, na kameralnym spotkaniu ministrów pod przewodnictwem Benjamina Netanjahu. Na spotkaniu byli również obecni przywódcy izraelskich organów bezpieczeństwa.

Netanjahu podobno miał zastrzeżenia co do pomysłu wznowienia pełnej operacji wojskowej.

Według Bin Yeshaya w przypadku, gdyby Hamas nasilił operacje przeciwko Izraelowi w związku z planowanymi zamachami, armia izraelska może wystawić na cel polityczne przywództwo ruchu.

Izraelski wywiad, jak mówi, ma nadzieję, że egzekucje sprowokowałyby Hamas do umożliwienia innym palestyńskim frakcjom wystrzeliwania rakiet na Izrael.

Ben Yeshay ostrzega, że taki rodzaj prowokacji postawiłby tysiące „osadników” wokół Strefy Gazy na łasce rakiet należących do oporu, jak również zagroziłby szansie wymiany więźniów z Hamasem.

Al Ahram online

Tłumaczenie: Ola Gordon

Reklamy

1 komentarz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: