Wolna Palestyna

05/04/2011

Rada Praw Człowieka ONZ podtrzymuje Raport Goldstone’a

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 21:51

Rada Praw Człowieka podtrzymuje Raport Goldstone’a pomimo, że jego autor przyznał, że ​​ma teraz wątpliwości co do własnych wniosków: rzecznik HRC, Cedric Sapey, powiedział Yediot Ahronot w poniedziałek, że artykuł napisany przez Richarda Goldstone’a, opublikowany w Washington Post w piątek, wyrażał osobistą opinię sędziego i nie reprezentuje opinii pozostałych członków komisji.

Sapey wyjaśnił, że ​​artykuł nie był formalnie wiążącym dokumentem i w związku z tym komisja nie zamierza na niego reagować. Następnie wyjaśnił, że gdyby Goldstone wysłał oficjalne pismo do przewodniczącego Rady – podpisane przez pozostałych członków komisji – wtedy rada podjęłaby niezbędne kroki.

Według Sapey, inna możliwość to wprowadzenie tej sprawy na następnym posiedzeniu Rady, jeśli państwa-członkowie przedstawią komisji projekt wniosku w tej sprawie.

Ale wniosek w celu obalenia raportu może być przedstawiony podczas spotkania walnego zgromadzenia Rady. Obalenie uchwały w ogóle wymaga albo jednomyślności, albo większości głosów jej członków.

Sapey powiedział, że w ostatnim czasie Rada nie kontaktowała się z Goldstonem ani innymi członkami komisji. Komisja Goldstone’a rozwiązała się po przekazaniu raportu. Podkreślił, że mimo jego zaskoczenia z powodu artykułu Goldstone’a, nie widzi powodu, aby Rada ponownie rozważyła jego sposób działania lub jego innych komisji śledczych.

5.04.2011, tłumaczenie Ola Gordon

Źródło: The Ugly Truth
Za: Stop Syjonizmowi

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: