Wolna Palestyna

02/04/2011

Olmert mówi, że inwazja na Gazę nieunikniona

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 19:46

Były premier Izraela Ehud Olmert stwierdził, że zmasowana agresja na Strefę Gazy jest nieuchronna.

“Jeśli jest jedna rzecz, której żałuję – to jest nią to, że nie dokończyliśmy roboty wtedy – nie możemy uniknąć potrzeby dokończenia dzieła”, powiedział Olmert w środę, odnosząc się do inwazji na Gazę, kiedy sprawował urząd premiera.

„Izrael nie może zaakceptować obecności ciała terrorystycznego w Gazie, które zagraża obywatelom Izraela, bez podejmowania działania. Nie przypadkowej akcji, lecz kontrolowanego, precyzyjnego i zorganizowanego działania z wystarczającą siłą, by dokonać zmian w rzeczywistości Gazy”, cytowało Olmerta Ynetnews.

Izraelskie siły dokonały ogromnej ilości lądowych i powietrznych ataków na Gazę od zakończenia operacji „Płynny Ołów” przeciwko Strefie Gazy na przełomie 2008 i 2009 r.

Ponad 1400 Palestyńczyków zostało zabitych podczas 3 tygodniowej izraelskiej ofensywy z lądu, morza i powietrza na podupadłą przybrzeżną enklawę. Inwazja spowodowała również straty rzędu 1,6 miliarda dolarów dla gazańskiej gospodarki.

Izrael nałożył blokadę na Strefę Gazy w czerwcu 2007 po tym, jak Hamas przejął kontrolę nad enklawą.

Blokada ma katastrofalny wpływ na humanitarną i ekonomiczną sytuację w Strefie Gazy. Około 1,5 mln ludzi jest pozbawionych podstawowych praw, włącznie z prawem do swobodnego poruszania się, odpowiednich warunków życiowych, pracy, służby zdrowia i edukacji.

http://www.presstv.ir/detail/172432.html

Czego Olmert żałuje, że nie dokończył: 23 Dni Męki. Pacyfikacja Palestyńskiego Getta


Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: