Wolna Palestyna

02/04/2011

Izrael potwierdza porwanie palestyńskiego inżyniera

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 19:08

Izraelski premier Benjamin Netanyahu przyznał, że Tel Aviv jest odpowiedzialny za porwanie palestyńskiego inżyniera Dirara Abu Sisi na Ukrainie.

“Jest przetrzymywany w Izraelu. To legalny areszt”, cytował Reuters w środę Netanyahu.

Wiktoria Kushnir, rzeczniczka ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedziała, że Abu Sisi został porwany 19 lutego po tym, jak wsiadł do pociągu we wschodnim mieście Charków zmierzającym do stołecznego Kijowa. Dodała, że Sisi aplikował na Ukrainie o obywatelstwo.

Weronika Abu Sisi, żona uprowadzonego Palestyńczyka mówi, że według oświadczenia konduktora pociągu 2 godziny po odjeździe pociągu dwóch niezidentyfikowanych osobników weszło do wagonu pociągu i wyprowadziło Sisi na stacji Połtawa.

Abu Sisi był dyrektorem głównej elektrowni Strefy Gazy. Niektóre raporty łączyły uprowadzenie Abu Sisi z izraelskim zamiarem sabotażu działania jedynej elektrowni w Gazie.

Porwanie Sisi wywołało obawy wśród Palestyńczyków mieszkających na Ukrainie o ich bezpieczeństwo i rozszerzenie działalności Mosadu w europejskim kraju.

Hamas również potępił uprowadzenie i zażądał uwolnienia inżyniera.

„To porwanie narusza prawo międzynarodowe i suwerenność Ukrainy. To następny dowód na pogardę izraelskiej okupacji dla społeczności międzynarodowej”, powiedział rzecznik Sami Abu Zohi.

Palestyński inżynier zostanie postawiony w stan oskarżenia w przyszłym tygodniu, powiedziała w czwartek jego prawniczka dodając, że władze izraelskie nie poinformowały jej, jakie zarzuty zostaną mu postawione.

http://www.presstv.ir/detail/172431.html

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: