Wolna Palestyna

03/03/2011

Raport: Izrael porwał 80 dzieci w Jerozolimie od początku 2011 r.

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 18:12

Saed Bannoura 3.3.2011, przekład Piotr Bein

Zespół badań i dokumentacji w Jerozolimskim Ośrodku Praw Społecznych i Ekonomicznych (JCSER) donosi, że żołnierze i policjanci izraelscy porwali ponad 80 dzieci palestyńskich w okupowanej Wschodniej Jerozolimie od początku br. Według Ośrodka, Izrael wzmaga przemoc i ataki na dzieci i młodzież w Jerozolimie poprzez porywanie, atakowanie ich i wprowadzanie aresztów domowych. Armia i policja porwały niedawno 9 dzieci z dzielnicy Silwan, atakując je z przemocą i torturując. Dzieci są też torturowane podczas przesłuchań, a po zwolnieniu idą do aresztu domowego.

Połowa z tych 80 dzieci jest z dzielnicy Silwan. Wszystkie porwane dzieci przesłuchiwano na kilku  posterunkach policji w Jerozolimie, oskarżone o rzucanie kamieniami w izraelskich żołnierzy, policjantów i tajniaków armii Izraela. Aresztujący żołnierze i policjanci poważnie storturowali i mocno pobili większość tych dzieci. Wg Ośrodka, w aresztowaniach, przewozie do miejsca zatrzymania i nawet w przesłuchaniach zatrzymanych dzieci uczestniczyli izraelscy osadnicy i ich ochrona.

JCSER donosi też, że władze Izraela wręczyły (27.2.2011) 22 rodzinom mieszkającym w wieżowcu Al Omaraa w dzielnicy Beit Hanina w okupowanej Wschodniej Jerozolimie nakaz wojskowy informujący, że budynek będzie zburzony. Lokatorzy mają 10 dni na odwołanie się.

Źródło: imemc.org
Za: piotrbein.wordpress.com

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: