Wolna Palestyna

27/02/2011

Izraelscy żołnierze ukradli organy palestyńskiego chrześcijanina w 1988 r.

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 14:05

26.02.2011

Ludowy ruch wspierający więźniów i prawa Palestyńczyków ponowił oskarżenia przeciwko izraelskim żołnierzom w sprawie torturowania i zamordowania młodego palestyńskiego chrześcijanina Khadera Tarzi przed pobraniem części jego ciała w lutym 1988 r.

Ruch znalazł się w posiadaniu taśmy filmowej pokazującej w detalach, jak młody człowiek został pochwycony, pobity, przywiązany do przedniej części wojskowego jeepa przez izraelskich okupacyjnych żołnierzy z Brygad Givati w pobliżu domu w dzielnicy Al-Zeitoun w Gazie.

Taśma przedstawia zszyte ciało młodego mężczyzny ze szwami biegnącymi od podbródka do dolnej części brzucha jak również na rękach i stopach.

Według świadków z tamtego czasu, żołnierze rozkrzyżowali Tarzi na swoim jeepie po tym, jak poprosił o pomoc Jezusa Chrystusa.

Izrael w wyniku nacisków organizacji praw człowieka zgodził się wtedy na sąd wojskowy nad żołnierzami, którzy skatowali palestyńskiego chrześcijanina na śmierć, lecz sąd uniewinnił ich w związku z zarzutami o zabicie ofiary.

Za: palestine-info.co.uk

Więcej o sprawie: A Video Exposes the Israeli Soldiers Torturing and Stealing the Organs of a Christian Palestinian Martyr

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: