Wolna Palestyna

25/02/2011

Izraelskie siły zabiły palestyńskiego niemowlaka

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 23:00

Wyburzanie palestyńskiego domu w Silwan

Izraelska wojsko zaatakowało pokojową demonstrację Palestyńczyków we Wschodniej Jerozolimie (Wsch. al-Quds) zabijając trzymiesięczne dziecko.

Trzymiesięczna dziewczynka zmarła na skutek wdychania gazu łzawiącego wystrzeliwanego przez izraelską policję w dzielnicy Silwan. Izraelska policja podczas starć z demonstrantami użyła także metalowych pocisków pokrytych gumą.

Palestyńczycy organizują w Silwan cotygodniowe protesty przeciwko telawiwskiej polityce wobec nich, które mają miejsce po piątkowych modlitwach.

Izraelskie siły użyły również gazu łzawiącego i gumowych kul przeciwko Palestyńczykom i międzynarodowym aktywistom w mieście Hebron (al-Khalil) na Zachodnim Brzegu, raniąc co najmniej 9 osób.

Aresztowano również kilku palestyńskich demonstrantów.

Protestujący zostali zaatakowani przez izraelskie siły podczas upamiętniania 17-tej rocznicy masakry 29 Palestyńczyków dokonanej przez żydowskiego ekstremistę Barucha Goldsteina* w Hebronie.

Demonstranci nawoływali również do ponownego otworzenia jednej z głównych ulic miasta – ul. Shuhada**, którą Izrael zamknął dla Palestyńczyków w następstwie masakry w 1994 r.

Demonstranci wyrazili również swoje poparcie dla egipskiej i tunezyjskiej rewolucji i potępili politykę Waszyngtonu dotyczącą ekspansji izraelskich kolonii na okupowanych terytoriach palestyńskich.

http://www.presstv.ir/detail/167044.html
______________________________________

* „Przypadek Barucha Goldsteina przedstawia związek między żydowskim ekstremizmem w Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Goldstein był członkiem Jewish Defense League (JDL), założonego przez Meira Kahane. Kahane namówił swoich aktywistów, by wyemigrowali do Izraela. 25 lutego 1994 roku w czasie żydowskiego święta Purim do meczetu Abrahama wszedł doktor Baruch Goldstein, następnie wystrzelił 119 pocisków w plecy modlących się Arabów ze swojego karabinu M-16. Śmierć poniosło 29 osób, a dziesiątki zostały rannych. Sam Goldstein został pobity na śmierć przez rozwścieczony tłum.

Grób mordercy Barucha Goldsteina w Kiryat Arba zamienił się w miejsce pielgrzymek dla wszystkich religijnych ekstremistów i nacjonalistów w Izraelu. Na jego pogrzebie rabin Yaacov Perrin oświadczył, że „jeden milion Arabów nie jest wart żydowskiego paznokcia”. Shmuel Hacohen, nauczyciel w college’u w Jerozolimie, powiedział: „Baruch Goldstein był największym żyjącym Żydem”.”

https://palestyna.wordpress.com/2010/02/27/zydowskie-organizacje-terrorystyczne-kach-i-kahane-chai/

Ul. Shuhada dziś

Ul. Shuhada lata 1990.

** Ulica Shuhada, główna ulica miasta Hebron na Zachodnim Brzegu, jest zamknięta dla Palestyńczyków od 25 lutego 1994 r., kiedy Baruch Goldstein dokonał masakry na Palestyńczykach w meczecie w Hebronie. Ulica Shuhada była najważniejszą ulicą dla palestyńskich mieszkańców, biznesów i bardzo atrakcyjnym miejscem handlowym. Dzisiaj, ponieważ ul. Shuhada biegnie przez żydowskie osiedle w sercu Hebronu, jest zamknięta dla Palestyńczyków i praktycznie wygląda jak ulica – widmo, z której korzystać mogą jedynie Izraelczycy i turyści, choć ci ostatni również nie zawsze. Na palestyńskich pozamykanych sklepach żydzi wymalowali nienawistne graffiti. Większość mieszkających przy tej ulicy Palestyńczyków opuściło swoje domy a ci, którzy pozostali, zmuszeni są wchodzić i opuszczać własne domy przez tylne wejścia lub dachy sąsiadów. Dodatkowo doświadczają przemocy i nękania ze strony żydowskich kolonistów i żołnierzy, którzy nie interweniują w ich obronie przed osadnikami.

TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: