Wolna Palestyna

24/02/2011

Palestyńska arafatka na palmie w centrum Warszawy. Protest przeciwko wizycie „polskiego” rządu w Izraelu

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 19:46

Przed 16 na palmie na warszawskim rondzie de Gaulle’a zawisła palestyńska chusta. Ma to być część akcji protestacyjnej przeciw wizycie rządu w Izraelu, zorganizowanej przez stowarzyszenie „Solidarni z Palestyną”.

Na warszawską palmę arafatkę wciągnięto przy użyciu dźwigu. – Mieliśmy pozwolenia na przeprowadzenie tej akcji. Poparła nas także Joanna Rajkowska, jej twórca – mówi Ewa Jasiewicz ze stowarzyszenia Solidarni z Palestyną. Chusta ma być znakiem sprzeciwu wobec spotkania rządów Polski i Izraela, które rozpoczęło się wczoraj w Jerozolimie.

– Do spotkania doszło w okupowanym mieście, a nie w Tel-Awiwie, stolicy Izraela. Spotkanie na najwyższym szczeblu legitymizuje izraelską politykę aneksji palestyńskich ziem – mówi Jasiewicz. – Polskie firmy nie mogą wspierać izraelskiego przemysłu zbrojeniowego, te bomby spadają na palestyńskie domy – dodaje, powołując się na informacje o podpisaniu porozumienia o dwustronnej współpracy obronnej.

Od 17 do 19 miał potrwać organizowany przez Kampanię Palestyna, Inicjatywę Stop Wojnie oraz Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Palestyńskiej protest pod kancelarią premiera.

– Palma zawsze była po stronie nieobecnych, pozbawionych głosu, tych, za których przemawiali inni, bez pozwolenia – mówi na stronie stowarzyszenia Joanna Rajkowska, autorka rzeźby. – Tym razem jest głosem sprzeciwu skierowanym przeciwko nielegalnej aneksji Jerozolimy i czystkom etnicznym w Palestynie, które, jak się wydaje, wspiera polski rząd.

Źródło: Alert24.pl

Reklamy

1 komentarz

  1. […] Wolna Palestyna, 24 lutego 2011 Kategorie : Polska blog comments powered by Disqus […]

    Polubienie

    Pingback - autor: Palestyńska arafatka na palmie w centrum Warszawy. Protest przeciwko wizycie „polskiego” rządu w Izraelu — 25/02/2011 @ 03:10


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: