Wolna Palestyna

24/02/2011

Izraelska armia bombarduje kilka obszarów Strefy Gazy

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 17:20

Bojownik zabity przez IDF w Gazie

Brygady al-Quds, zbrojne ramię Islamskiego Jihadu, podały, że jeden z ich bojowników zmarł na skutek poniesionych obrażeń podczas potyczek z izraelskimi siłami, które dokonały inwazji na Miasto Gaza w środę rano.

Brygady ogłosiły, że 25 letni bojownik Adel Jundiyya został poważnie ranny, kiedy armia zbombardowała wschodni obszar Miasta Gazy, i zmarł ma skutek poniesionych obrażeń w godzinach wieczornych, podało Palestinian Information Center.

Dodało, że bojownicy wymienili ogień z tajnymi siłami izraelskiej armii podczas inwazji, po której nastąpiła strzelanina, gdzie zostało rannych 10 osób. Przypuszczalnie dwa pociski moździerzowe zostały wystrzelone w izraelski czołg, który odpowiedział ostrzelaniem bojowników.

Również w środę, 11 Palestyńczyków zostało rannych, kiedy armia zbombardowała skrzyżowanie Malka we wschodniej części Miasta Gazy; dwóch rannych jest w ciężkim stanie.

Saed Bannoura, 24.02.2011 01:51
http://www.imemc.org/article/60702

Tylko 2 godziny po tym, jak izraelskie siły powietrzne zbombardowały Gazę zabijając jednego bojownika i raniąc 16 mieszkańców, izraelski myśliwiec F-16 wystrzelił co najmniej jeden pocisk na infrastrukturę rolniczą (szklarnię) na północy Khan Younis w południowej części Strefy Gazy.

Ostrzał doprowadził do rozległych zniszczeń mienia ale nie spowodował ofiar w ludziach, podały miejscowe źródła.

Armia zbombardowała także inny obszar na południu Miasta Gazy również powodując zniszczenia lecz nie pozostawiając ofiar.

Ponadto izraelskie siły powietrzne wystrzeliły pocisk w bojowników Brygad Al Quds, zbrojnego ramienia Islamskiego Jihadu, raniąc dwóch z nich. Doniesienia mówią o łącznej liczbie 6 nalotów, które miały miejsce.

Rajdy były przeprowadzone najwyraźniej w odwecie za rakietę Grad wystrzeloną przez bojowników na Be’er Sheva w Izraelu, która spowodowała zniszczenia mienia bez ofiar. To pierwszy raz, kiedy miasto było celem od operacji Płynny Ołów w 2009 r.

W środę rano atak na dzielnicę Al Zeitoun w Mieście Gaza spowodował śmierć jednego bojownika Brygad Al Quds.

11 Palestyńczyków zostało również rannych, kiedy izraelska armia zbombardowała skrzyżowanie Malka w Mieście Gaza, dwóch rannych jest w ciężkim stanie. 3 osoby spośród 11 to dzieci.

Saed Bannoura, 24.02.2011 02:16
http://www.imemc.org/article/60703

Reklamy

1 komentarz


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: