Wolna Palestyna

05/02/2011

Estee Chandler: Nienawiść u moich drzwi – nie wycofam się

Filed under: Uncategorized — Wolna Palestyna @ 23:39

Email do osób podpisujących petycje Jewish Voice for Peace – piątek, 4 lutego 2011

Za: grypa666.wordpress.com

Drogi Piotrze, Zanim założyłam w Los Angeles oddział Żydowskiego Głosu dla Pokoju ubiegłej jesieni […] wiedziałam, że może to być trudne, potencjalnie straszne i może niebezpieczne. […] W środę rano znalazłam na ganku kartkę z moją fotką pod napisem  ŚCIGANA ZA  ZDRADĘ i PODJUDZANIE PRZECIW ŻYDOM. […] Zobaczyłam imiona dzieci z mej rodziny i serce mi stanęło. Na szczęście policja wzięła sprawę b. poważnie i mieszkam w dzielnicy regularnie patrolowanej przez policję, z międzysąsiedzką siecią pilnujących się ludzi. Mam wsparcie przyjaciół, rodziny, miejscowej społeczność aktywistów oraz wspaniałych pracowników i zarządu Żydowskiego Głosu za Pokojem. Czuję się bezpieczna, nie boję się. Ale myślę, że to jest ważne przypomnienie, że wszyscy musimy mieć się na baczności, stojąc wiernie na stanowisku równego bezpieczeństwa i praw dla wszystkich.

Nie wiadomo, kto to zrobił, może nigdy się nie dowiemy. Wiemy jednak, że to tchórze, a my się nie cofniemy. Niedawno członek grupy StandWithUs za kolonizatorami [okupowanej Palestyny] opryskał pieprzem 2 członków ŻGP w Płn. Kalifornii na spotkaniu oddziału – nie ustąpili (1). Ten sam oddział ŻGP z Kobietami w Czerni i sojusznikami palestyńskimi nie ustąpili, gdy przez godzinę znosili groźby i mowę nienawiści na spokojnym festynie. (2) Kiedy pracownicy ŻGP raz po raz znaleźli nalepki Viva [masowy morderca] Baruch Goldstein na zewnątrz biura, nie ustąpili (3).

ŻGP zbiera się na ogólnokrajowym spotkaniu w Filadelfii, by kontynuować wzrost w całej Ameryce, który wywołał artykuł w New York Times (4). Zbieramy się wśród zmian na świecie. W tym tygodniu, być może jak ty, byłam oczarowana zdjęciami zwykłych ludzi, jak ty i ja, na ulicach Kairu, ryzykujących wszystko dla demokracji, wolności, praw człowieka i obywatela, dla lepszego życia dla siebie i dzieci ich narodu. […] Każdy ruch wolnościowy w historii stawał wobec gróźb i przemocy, lecz zawsze byli współdziałający ludzie oko w oko z własnym lękiem, którzy zdecydowali, że milczenie jest ceną zbyt wysoką.

Znam ludzi w różnych krajach, Izraelczyków i przede wszystkim Palestyńczyków, którzy stracili oko, dom, dziecko, kogoś bliskiego. Zdumiewająco, nie chowają się, tylko mówią jeszcze głośniej. To moi bohaterowie. Dla nich i dzięki nim publicznie podwajam swą dedykację być rozsądną, strategiczną, odważną i głośną, właśnie głośną. I wraz z innymi być jeszcze głośniejszą. Razem jesteśmy większością żydowską, amerykańską, czy obywateli świata, którzy wiedzą, że łamanie praw człowieka przez Izrael musi się skończyć. Palestyńczykom należą się te same prawa, które ma moja rodzina w Izraelu: bezpieczny dom, szkoła, praca, rozwój i żywność z własnej ziemi. Ale jeśli pozwolimy aktom tchórzostwa jak ten plakat ŚCIGANA zakneblować i zastraszyć nas, to tamte głosy zagłuszą nasze. Dlatego liczę, że dołączysz do nas na zjeździe krajowym ŻGP w Filadelfii, marzec 11 – 13. Dajmy znać tym, co to zrobili mnie i wielu innym. Dajmy znać ludziom za okupacją i niesprawiedliwością, że groźby i przemoc tylko przyspieszą ich klęskę, natomiast my pozostajemy razem, silni.

Estee Chandler, ŻGP, Los Angeles

1) „Right-wing Israel advocacy group member pepper-sprays Jewish Voice for Peace members.” Jewish Voice for Peace, November 15, 2010.

(2) „StandWithUS shouts Pigs for Palestine, threatens activists in San Francisco.” Muzzlewatch, June 7, 2010.

(3) „Email details vandalism at JVP office.” Jewish Voice for Peace, August 16, 2010.

(4) „A Jewish group makes waves, locally and abroad.” New York Times, February 4, 2011.

_____________________________________

Poprzyj odważnych studentów muzułmańskich w Kalifornii

Od Emily Ratner, Żydowski Głos dla Pokoju – czwartek, 3 lutego 2011

Kiedy stałam wraz z czwórką innych młodych dumnych Żydów przerywając mowę premiera Izraela Netanjahu na zgromadzeniu ogólnym Federacji Żydowskiej w październiku ubr., wiedzieliśmy, że rozeźlimy wielu, zwłaszcza w mojej rodzimej społeczności Nowego Orleanu, gdzie to się wydarzyło. Niemniej jednak zrobiliśmy to, zainspirowani odważnym przykładem wielu osób, które wcześniej powzięły podobne działania, często przy znacznie większym ryzyku. Niektórzy z tych, co nas zainspirowali, to 11 muzułmanów, studentów Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine, którzy w 2010 r. przerwali przemowę Michaela Orena, ambasadora Izraela w USA, gdy bronił pogwałcenia przez jego rząd praw człowieka i praw wojennych w Gazie. Ci studenci muzułmańscy, działający w najlepszej tradycji aktywizmu za prawami człowieka, mogą stanąć teraz przed sądem. Po karze dyscyplinarnej od uczelni, prokurator okręgowy powiatu Orange powołał wielką ławę przysięgłych (grand jury), która niemal zawsze prowadzi do oskarżenia o zbrodnię. Ława ma oskarżyć studentów do 7.2.2011 r.; oni potrzebują naszego wstawiennictwa.

Muszę zauważyć różnicę w traktowaniu tych studentów muzułmańskich a nas, młodych Żydów. A kiedy i ty się wstawisz – jak potraktują ciebie? Rzuciliśmy wyzwanie temu samemu rządowi, mówiliśmy o tych samych wartościach praw człowieka  i równości, przerwaliśmy mówcom reprezentującym ten sam obcy rząd. Ale podczas gdy mnie i moich żydowskich kolegów wyrzucono z sali i nie ukarano, nie licząc siniaków od członków widowni, grupę tamtych studentów zawieszono na Uniwersytecie – niesłychany krok w przypadku nie obejmującym narkotyków ani alkoholu. Co bardziej szokujące, mogą zostać oskarżeni, co pozostawi ślad w ich aktach na całe życie. Co będzie z Jedenastką z Irvine i z wolnością słowa dla nas wszystkich? Wstępniak w Los Angeles Times na temat Jedenastki z Irvine pisze: Czy naprawdę potrzeba zagrozić przyszłości studentów, którzy zaangażowali się w pokojowy protest, w końcu nie zapobiegając wygłoszeniu uwag przez Orena?

Proszę wpisz się do petycji, jeśli, podobnie jak ci odważni studenci-aktywiści albo młodzi Żydzi w Nowym Orleanie, przeszkodziłeś komuś, jakiemuś mówcy lub w jakimś spotkaniu, by zająć stanowisko za prawami człowieka i sprawiedliwością. Stańmy solidarnie z Jedenastką z Irvine, powiedzmy prokuraturze powiatu Orange Oskarżcie i mnie! Jeśli przerywanie w obronie praw człowieka jest zbrodnią, to wszyscy jesteśmy zbrodniarzami i do tego mamy pełno zwolenników.

Piotr Bein: Gdy wpisywałem się na petycję (ok. 5-10 minut, wpis pod nr 2321), dołączyło niemal 300 osób z całego świata! Zobacz co piszą… Zwróciłem się tak do prokuratora: Napisałem kilka referatów badawczych nt. gwałcenia praw (sporo ludobójstwa) przez kompleks władzy judeocentrycznej, np. http://piotrbein.wordpress.com/2009/12/30/judeocentrics-and-mass-crimes/ Brałem udział w kampanii przeciw straszakowi H1N1 w Polsce w 2009 r.  Przedtem współprowadziłem grupę du-watch na yahoo przeciw broni uranowej, która gwałci prawa żołnierzy jak i cywili. Teraz ciągle krytykuję gwałcenie praw człowieka przez judeocentryczny rasizm i szowinizm na świecie – na 2 blogach: piotrbein i grypa666, oba na wordpress.com. Od dawna denerwuję ludzi o odmiennych poglądach w tych kwestiach lub popierających zwolenników polityk, które krytykuję.

I ty możesz się dopisać!

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: