Wolna Palestyna

02/02/2011

Izraelskie szwadrony śmierci infiltrują egipskie protesty (uzupełnienie)

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 18:59

Kawther Salam – 01.02.2011

Biuro premiera Netanjahu zaoferowało swojemu odpowiednikowi w rządzie egipskim, Omarowi Sulejmanowi, również szefowi egipskiego wywiadu, wysłanie swoich brygad śmierci, grup syjonistycznych bojowników morderców w arabskich ubraniach cywilnych, znanych jako „mistaaravim”, w celu infiltracji demonstrantów, by wymordować przywódców opozycji i ruchu rewolucyjnego, biorących udział w demonstracjach przeciwko dyktatorskiemu rządowi Hosni Mubaraka i jego zbirom.

Izraelski dziennik hebrajski „Maariv” ujawnił wczoraj, że wysocy rangą urzędnicy z biura Benjamina Netanjahu odbyli serię rozmów telefonicznych z Sulejmanem, oraz doradzili mu o pilnej konieczności skoordynowania „bezpieczeństwa” w kilku kwestiach między Izraelem i Egiptem. Dziennik dodał, że niedopuszczenie do przemytu broni przez tunele na granicy egipskiej do Strefy Gazy to tylko jedna sprawa spośród wielu, o których rozmawiali urzędnicy.

Agencja Quds Press cytując izraelskie źródła powiedziała, że państwo syjonistyczne zaoferowało gen. Omarowi Sulejmanowi, mianowanemu przez dyktatora Mubaraka „wice-prezydentowi Republiki Egiptu”, postawić do jego dyspozycji „wszystkie potencjalne zasoby” w celu „ochrony egipskiego rządu”, w tym realizacji „konkretnych operacji wyprzedzających popularną rewolucję”, i poprosił go o współpracę w celu zapobiegania, co nazwali „przemytowi broni do Strefy Gazy.”

Quds Press dodała, że urzędnik z kancelarii premiera Izraela Benjamina Netanjahu ujawnił, że dzwonili w niedzielę 30 stycznia 2011 r. do Sulejmana i wyrazili zaniepokojenie sytuacją w Egipcie, oferując mu oficerów izraelskiego wywiadu w celu wdrożenia działań specjalnych do zakończenia protestów. […]

Tłumaczenie/skrót: Ola Gordon

Za: stopsyjonizmowi.wordpress.com

Uzupełnienie:

Przekład-skrót Piotr Bein

Biuro Netanjahu zaproponowało wicepremierowi Egiptu, Suleimanowi (także szef służb egipskich) wysłanie izraelskich oddziałów śmierci składających się z morderczych syjonistów w arabskich ubraniach cywilnych (mistaaravim), by zinfiltrowali demonstracje w Egipcie celem mordowania przywódców opozycji i ruchu oporu przeciw dyktaturze Mubaraka.

Izraelski dziennik w jęz. hebrajskim Maariv ujawnił, że wysokiej rangi przedstawiciele biura premiera Netanjahu przeprowadzili ostatnio szereg rozmów telefonicznych z Suleimanem i poradzili mu pilnie skoordynować z Izraelem szereg kwestii bezpieczeństwa. Wg gazety, prewencja przemytu broni do Gazy tunelami z Egiptu była tylko jedną z dyskutowanych kwestii.

Wg agencji Quds Press powołującej się na źródła izraelskie, Tel Awiw zaproponował gen. Suleimanowi, obecnie mianowanemu na wiceprezydenta przez Mubaraka, dostarczenie do jego dyspozycji wszelkich potencjalnych środków celem obrony reżimu w Egipcie, w tym wdrożenie specyficznych działań rozładowujących ludową rewolucję, i prosił Suleimana o współpracę w zapobieżeniu przemytu broni do Strefy Gazy.

Wg Quds Press, przedstawiciel w biurze Netanjahu ujawnił, że dzwonili do Suleimana w niedzielę 30.1.2011 r. wyrażając niepokój o sytuację w Egipcie i proponując mu środki służb Izraela celem wprowadzenia działań specjalnych i zakończenia protestów. Netanjahu i Suleiman dyskutowali możliwe sposoby zabezpieczenia „granicy” Izrael-Egipt. Netanjahu zaproponował Suleimanowi środki Izraela, jeśli reżim w Egipcie czułby się zagrożony.

Natomiast przedstawiciel rządu USA dzwonił do egipskich oficjeli kilka razy, by dyskutować kwestie bezpieczeństwa granicy Izraela na Płw. Synaj. Następnie Egipt rozmieścił tysiące wojsk na Płw. Synaj, by strzec tzw. bezpieczeństwa Izraela za zgodą Izraela, wobec żądań odejścia Mubaraka w całym Egipcie. Wg układu pokojowego Izrael-Egipt z 1979 r., Synaj jest strefą zdemilitaryzowaną. Ale Izrael domaga się, by Egipt rozmieścił tam wojska, jak tylko zagrożone jest bezpieczeństwo syjonistycznego państwa. W 2005 r., kiedy Izrael wycofał swe siły z Gazy, Egipt posłał swe wojska na Synaj po raz pierwszy od podpisania układu, by strzec granicy z Gazą.

Kanclerz Merkel w towarzystwie ponad połowy rządu Niemiec przyleciała (1.2.2011) do Izraela rozmawiać o bezpieczeństwie Izraela i jego oczekiwaniach co do nowego rządu w Kairze. Niemiecka delegacja oznajmiła, że świat musi zmusić Egipt do przestrzegania zmurszałego układu pokojowego z 1979 r. B. ambasador USA w Egipcie Frank Wisner powrócił do Kairu na spotkanie ze starszymi rangą przedstawicielami Egiptu i rozmowy o bezpieczeństwie Izraela i jego wymaganiach oraz możliwości przekazania władzy w Egipcie reżimowi pro-amerykańskiemu i pro-izraelskiemu.

Dziś demonstrowało na Placu Tahrir w Kairze oraz w in. miastach ponad 8 mln Egipcjan, nawołując do rezygnacji Mubaraka, odejścia w diabły i pozostawienia narodu, by rozpoczął nową erę demokracji na Bliskim Wschodzie. Skandowali naród chce zlikwidować prezydenta i wieszali kukły Mubaraka na Placu Tahrir. W in. miastach żądali tego samego. Na ich poparcie demonstrowały tysiące Arabów i nie-Arabów na całym świecie.

Za: grypa666.wordpress.com

Źródło: kawther.info

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: