Wolna Palestyna

29/01/2011

Paragwaj uznaje Palestynę w granicach z 1967 r.

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 16:01

Paragwaj uznał w piątek Palestynę jako ‘wolny i niepodległy kraj” w granicach z 1967 r., powiedział paragwajski minister spraw zagranicznych Hector Lacognata, idąc za przykładem innych państw Ameryki Południowej włączając Brazylię i Argentynę.

“Republika Paragwaju wyraźnie powtarza uznanie tego państwa za wolne i niepodległe, w granicach z 4 czerwca 1967 r.”, oświadczyło ministerstwo.

W obliczu fiaska rozmów pokojowych palestyńscy oficjele zintensyfikowali wysiłki na rzecz uzyskania uznania swojego kraju przez nowe państwa. Po osiągnięciu ich liczby krytycznej mają nadzieję przedstawić swoje żądanie Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Do tej pory Państwo Palestyńskie w Ameryce Południowej uznało osiem państw: Wenezuela w 2005 r., i, począwszy od 3 grudnia 2010 r.: Brazylia, Argentyna, Boliwia, Ekwador, Chile, Gujana i Peru. Urugwaj zamierza to uczynić jeszcze w tym roku.

Posunięcie Paragwaju nastąpiło na krótko przed szczytem pomiędzy Ameryką Łacińską i państwami arabskimi, zaplanowanym w stolicy Peru Limie na luty.

Palestynę uznało do tej pory ponad 130 państw.

Reklamy
TrackBack URI

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: