Wolna Palestyna

26/01/2011

Izraelska grupa BDS przypisuje sobie zasługę rezygnacji Vanessy Paradis z koncertu w Izraelu

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 17:06

Bojkot od Wewnątrz (Boycott From Within), izraelska grupa Bojkotu, Wycofania Inwestycji i Sankcji wobec Izraela (BDS), przypisuje sobie zasługę odwołania przez francuską gwiazdę popu Vanessę Paradis występu w Tel Avivie.

Grupa, składająca się z izraelskich obywateli popierających wezwanie Palestyńczyków do międzynarodowego Bojkotu, Wycofania Inwestycji i Sankcji wobec Izraela wierzy, że ich wysiłki pomogły w przekonaniu Vanessy do odwołania lutowego występu w Tel Avivie. Oficjalnie jej koncert został odwołany z „przyczyn zawodowych”, ale osoby z bliskiego otoczenia piosenkarki wierzą, że powodowały nią wezwania do bojkotu.

Bojkot od Wewnątrz wysłał do Vanessy list jak również listy indywidualne namawiające do odwołania wizyty.

Francuskiej piosenkarce, modelce i aktorce w podróży do Izraela mieli towarzyszyć partner życiowy i hollywoodzki aktor Johnny Depp wraz z dwójką ich dzieci, francuska aktorka Isabelle Adjani oraz niemiecki projektant mody Karl Lagerfeld.

Bojkot od Wewnątrz wziął sobie teraz za cel British Telecom w związku z jego umowami biznesowymi z izraelską firmą telekomunikacyjną Bezeq. Według ich otwartego listu do British Telecom, “poprzez bycie partnerem Bezequ, BT wspiera infrastrukturę umożliwiającą istnienie izraelskich nielegalnych kolonii, budowanych z naruszeniem prawa międzynarodowego na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych”.

W tym samym czasie politycy Knesetu, świadomi zagrożenia, jakie niesie ze sobą dla utrzymania okupacji ruch BDS, przygotowują ustawy przewidujące karanie Izraelczyków otwarcie angażujących się w działalność BDS.

IMEMC, Haaretz

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: