Wolna Palestyna

19/01/2011

Izraelczycy zabili co najmniej 26 dzieci w Gazie w 2010 r.

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 19:58

Grupa na rzecz obrony praw dziecka mówi, że co najmniej 26 dzieci zostało zastrzelonych przez siły izraelskie, kiedy szukały materiałów budowlanych w zbombardowanych budynkach koło granicy Gazy w 2010 r.

Według raportu organizacji “Ocalić dzieci” (Save the Children) dzieci zostały zabite podczas szukania materiałów budowlanych pozostałych po izraelskiej 22 dniowej morderczej agresji na Gazę na przełomie 2008 i 2009 r.

Raport mówi, że izraelska blokada nałożona na Strefę Gazy “wystawiła życie dzieci na niebezpieczeństwo”.

Grupa robocza pod przewodnictwem UNICEF-u wezwała do natychmiastowego zakończenia 4 letniej blokady terytorium stwierdzając, że zmusiła ona dzieci do opuszczenia szkoły i pracowania w celu pomocy własnym rodzinom.

Wiele z nich dosięgnął izraelski ogień, kiedy poszukiwały materiałów budowlanych w pobliżu tak zwanej „strefy buforowej”.

„Ze względu na ekonomicznie dewastujący wpływ blokady, dzieci zmuszone są do pracy i wyszukiwania pozostałości materiałów w pobliżu ogrodzenia. Nawet te, które nie znajdują się w tak zwanej „strefie buforowej” ustanowionej jednostronnie przez Izrael, są celem dla izraelskich żołnierzy”, powiedział rzecznik UNRWA Chris Gunness.

“Blokada musi się zakończyć natychmiast i musi nastąpić rewizja polityki względem granicznego obszaru”, powiedział Salam Kanaan, dyrektor Save the Children UK na Okupowanych Terytoriach Palestyńskich.

Izrael nałożył na region blokadę trwającą od czerwca 2007 r., nie wpuszczając setek wyrobów, włącznie z niezbędnymi materiałami przemysłowymi.

Syjonistyczny reżim wszczął następnie 22 dniową agresję na oblężone terytorium, skutkiem której była śmierć ponad 1400 Palestyńczyków i bezdomność tysięcy innych.

Tysiące domów zniszczonych podczas konfliktu czeka na odbudowę.

http://www.presstv.ir/detail/160678.html

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: