Wolna Palestyna

16/01/2011

ICCO będzie nadal współfinansować portal Electronic Intifada

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 13:03

Holenderska organizacja pozarządowa ICCO nie wycofa się z poparcia udzielanego portalowi Electronic Intifada (EI).

ICCO podała tę informację po spotkaniu z holenderskim ministrem spraw zagranicznych Urim Rosenthalem. W listopadzie Rosenthal publicznie skrytykował oraz zapowiedział zbadanie kwestii współfinansowania portalu EI przez ICCO po tym, jak NGO Monitor – izraelska organizacja ściśle powiązana z izraelskim rządem, wojskiem oraz środowiskiem nielegalnych osadników na Zachodnim Brzegu – dokonała serii fałszywych oskarżeń pod adresem EI.

EI jest niezależną publikacją typu not-for-profit zamieszczającą materiały dotyczące różnych aspektów izraelskiej okupacji terytoriów palestyńskich. EI otrzymuje od ICCO środki pokrywające około jedną trzecią jej budżetu.

Próba zmuszenia ICCO do wstrzymania pomocy dla EI jest częścią wspieranej przez rząd Izraela kampanii, która ma na celu sabotaż “delegitymizatorów” czyli osób, grup, organizacji, tak palestyńskich, izraelskich, jak i międzynarodowych opowiadających się przeciwko łamaniu przez Izrael praw człowieka oraz żądających pociągnięcia go do odpowiedzialności.

Źródło i uzup.: Electronic Intifada
Za: kampania-palestyna.pl

Zobacz również: Żydowskie ataki na ruch solidarności z Palestyną

Reklamy
TrackBack URI

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: